Novinky

  • 17.09.2019 Good Sir Stirling Moss, vítěz 16 velkých cen a 4krát vicemistr světa F1, slaví 90. narozeniny

  • 16.09.2019 Neutral Audi vyjednává s managementem Roberta Kubici o jeho přestupu do DTM

  • 16.09.2019 Neutral Haas představil podobu vozu bez log bývalého titulárního partnera Rich Energy

Facebook Instagram

Smí Leclerc zůstat před Vettelem?

Smí Leclerc zůstat před Vettelem?

Prioritou je vítězství týmu Ferrari

Charles Leclerc to včera dokázal, porazil Sebastiana Vettela a vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu. Jak to ale bude vypadat dnes? Bude muset (nenápadně) vyklidit místo zkušené jedničce týmu a krýt jí záda před mercedesy? V Austrálii týmovou režii přijal a poslechl bez výhrad a nejspíš je připraven udělat to znovu. Šéf Scuderie Ferrari Mattia Binotto ale prohlásil, že nic takového nechystá.

"Charles má dovoleno být tak rychlý, jak jen bude v jeho silách. Má dovoleno být na pole position, má dovoleno zůstat vpředu, my mu to nebudeme zakazovat," řekl Mattia Binotto.

Zcela volnou ruku ale jezdci v červených vozech nemají.

"Podle mě je důležité, aby naši jezdci spolu nebojovali, neriskovali ve vzájemných soubojích," upozornil Binotto.

A Vettel prý nepočítá s tím, že by mu tým rozvinul červený koberec, vedoucí přímo k vítězství: "Je před námi hodně, hodně těžký závod. Budeme muset pracovat jako tým a snažit se ubránit první a druhé místo. Uvidíme, jak se to vyvine. Podle mě je situace jasná. Charles je první, má výhodu pole position."

Sám Leclerc si ale po kvalifikaci nebyl jistý: "Abych byl zcela upřímný, ještě jsme neměli předzávodní mítink, takže nevím. Jsem připraven udělat vše pro to, abych si udržel první místo, ale jsme tým a musíme tak pracovat."

Komentáře ke článku