Novinky

  • 13.11.2019 Neutral Před 25 lety získal v Adelaide Michael Schumacher svůj první titul mistra světa F1

  • 13.11.2019 Neutral Lando Norris dnes slaví dvacáté narozeniny

  • 12.11.2019 Neutral Toro Rosso nemění sestavu pro příští rok: Pierre Gasly a Daniil Kvjat

Facebook Instagram

Smí Leclerc zůstat před Vettelem?

Smí Leclerc zůstat před Vettelem?

Prioritou je vítězství týmu Ferrari

Charles Leclerc to včera dokázal, porazil Sebastiana Vettela a vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu. Jak to ale bude vypadat dnes? Bude muset (nenápadně) vyklidit místo zkušené jedničce týmu a krýt jí záda před mercedesy? V Austrálii týmovou režii přijal a poslechl bez výhrad a nejspíš je připraven udělat to znovu. Šéf Scuderie Ferrari Mattia Binotto ale prohlásil, že nic takového nechystá.

"Charles má dovoleno být tak rychlý, jak jen bude v jeho silách. Má dovoleno být na pole position, má dovoleno zůstat vpředu, my mu to nebudeme zakazovat," řekl Mattia Binotto.

Zcela volnou ruku ale jezdci v červených vozech nemají.

"Podle mě je důležité, aby naši jezdci spolu nebojovali, neriskovali ve vzájemných soubojích," upozornil Binotto.

A Vettel prý nepočítá s tím, že by mu tým rozvinul červený koberec, vedoucí přímo k vítězství: "Je před námi hodně, hodně těžký závod. Budeme muset pracovat jako tým a snažit se ubránit první a druhé místo. Uvidíme, jak se to vyvine. Podle mě je situace jasná. Charles je první, má výhodu pole position."

Sám Leclerc si ale po kvalifikaci nebyl jistý: "Abych byl zcela upřímný, ještě jsme neměli předzávodní mítink, takže nevím. Jsem připraven udělat vše pro to, abych si udržel první místo, ale jsme tým a musíme tak pracovat."

Komentáře ke článku