Novinky

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

  • 17.09.2020 Good Dnes se dožívá 60 let mistr světa F1 z roku 1996 Damon Hill

Facebook Instagram

Kubica dojel poslední, přesto se stal Jezdcem dne

Kubica dojel poslední, přesto se stal Jezdcem dne

Ovšem jen kvůli technické chybě

Z ostudy kabát si ušili „ajťáci“, starající se o oficiální stránku šampionátu. Kvůli chybě v algoritmu výpočtu byl Jezdcem dne ve VC Rakouska vyhlášen poslední v cíli.

Driver of the Day se určuje na základě hlasování fanoušků na webu formula1.com. Nejde samozřejmě o žádné objektivní hodnocení, protože se v něm projevují sympatie či antipatie k určitému jezdci nebo stáji. Obvykle se však tohoto označení dostává někomu, kdo buď vyhrál, nebo takzvaně udělal závod. Nic z toho ale Robert Kubica na Red Bull Ringu nepředvedl.

Výsledek ankety okamžitě vzbudil pozdvižení. Spekulovalo se hlavně o možných zákulisních machinacích s posíláním hlasů mrtvých duší (formule E má v tomto směru velmi neblahé zkušenosti) nebo o masivní akci jeho polských příznivců. Ta by ale určitě na sociálních sítích zanechala nějaký ohlas. 

A toto je skutečný Jezdec dne ve VC Rakouska - Max Verstappen

Když dohady neustávaly, nechala Liberty Media záležitost prověřit. Potom vydala stručné komuniké, že došlo k „technické závadě“. Ve skutečnosti obdržel 74 % odeslaných hlasů Max Verstappen, 11 % získal Charles Leclerc a 7 % Carlos Sainz.

Otázkou zůstává, proč se na omyl nepřišlo hned. Takto důvěryhodnost jinak velmi oblíbeného hlasování dostala pořádně na frak. A to raději ponecháváme stranou možnost, že šlo o něčí mimořádně nejapný žert.

Komentáře ke článku