Novinky

  • 09.08.2020 Good Titul ve formuli E v ročníku 2019/20 si zajistil Antonio Felix da Costa (Techeetah)

  • 09.08.2020 Good Jean-Éric Vergne (Techeetah)se stal vítězem 4. závodu formule E v Berlíně

  • 09.08.2020 Neutral Max Verstappen z týmu Red Bull vyhrál VC 70. výročí v Silverstonu

Facebook Instagram

Na Giovinazziho nikdo tlak nevyvíjí

Na Giovinazziho nikdo tlak nevyvíjí

Jeho šéf Vasseur zůstává trpělivý

První kompletní sezona ve formuli 1 Antonia Giovinazziho se zatím nevyvíjí podle jeho představ. Zatímco jeho týmový kolega Kimi Räikkönen již stihl nasbírat 25 bodů a v průběžném pořadí figuruje na 8. místě, Ital zatím vybojoval pouze jediný bod za 10. místo v Rakousku, se kterým v šampionátu drží až 18. pozici.

Smůla jej navíc provázela také při poslední velké ceně v Silverstone, kde po jezdecké chybě skončil se svým vozem v kačírku a do cíle se nepodíval. Šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur ovšem zůstává trpělivý a na mladšího ze své jezdecké dvojice nevyvíjí žádný tlak. 

Fréderic Vasseur má s Giovinazzim trpělivost

Naopak vyzdvihuje Giovinazziho výkony v kvalifikacích, kde byl v posledních čtyřech případech hned třikrát úspěšnější než jeho finský parťák. „Myslím si, že v kvalifikacích předvádí dobré výkony. Během sobot může momentálně soupeřit s Kimim. Nemám obavy, protože odvádí tu práci, kterou má. V Rakousku získal bod a i v Silverstone ukázal dobrou rychlost. Znovu byl před Kimim (v kvalifikaci). Pod tlakem týmu nebo někoho jiného opravdu není. Budu trpělivý,“ říká bývalý šéf Renaultu nebo týmu ART Grand Prix v juniorských sériích.

Po deseti odjetých závodech patří Alfě Romeo v Poháru konstruktérů s 26 body šestá příčka, přičemž v posledních třech velkých cenách se týmu vždy podařilo alespoň s jedním vozem se umístit mezi nejlepší desítkou. Ve snaze pokračovat v nastoleném trendu chystá stáj nasadit vylepšení, která se na vozech určitě objeví na Hungaroringu a možná již příští víkend na německém Hockenheimringu.

Komentáře ke článku