Novinky

  • 28.02.2020 Bad Ženevský autosalon byl kompletně odvolán

  • 27.02.2020 Good Nejrychlejším mužem 5. dne testů F1 zůstal Sebastian Vettel (Ferrari)

  • 27.02.2020 Good Sebastian Vettel (Ferrari) drží po dopoledni nejlepší čas v 5. den testů F1

Facebook Instagram

Podle Sainze jsou týmy velice odlišné

Podle Sainze jsou týmy velice odlišné

Přizpůsobení vyžaduje čas

Carlos Sainz vystřídal během své kariéry ve formuli 1 celkem tři zaměstnavatele. Své působení v ní zahájil roku 2015 u stáje Toro Rosso. Barvy italského týmu pak hájil až do Velké ceny Japonska 2017, po které se stal jezdcem Renaultu. Po skončení loňské sezony se rozloučil i s Francouzi a letošní ročník je jeho premiérovým v roli pilota McLarenu.

Podle Španěla se jednotlivé týmy významným způsobem liší. „A to mnohem více, než si lidé dokážou představit. Totéž platí i o chování vozů. Z tohoto důvodu býváme svědky toho, že každý jezdec potřebuje pár závodů, než si zvykne na tým a na vůz. Viděli jsme to letos u Ricciarda, Pierra (Gaslyho) a na začátku roku i u Leclerka. Potřebujete trochu času, než odhalíte všechna ta tajemství. Týmy fungují odlišně ve všech směrech,“ říká 24letý pilot.

Z auta Toro Rosso, což podle mě nikdy nebyl nejlepší tým středu pole, jsem občas dokázal vytěžit dobrý výkon, například v letech 2016 a 2017. To se ale stalo jenom díky tomu, že jsem znal naše nastavení a věděl, jak jej využívat. Nyní to můžete vidět u Péreze, Verstappena a Hamiltona. Jejich výkony jsou výsledkem skutečnosti, že již se svými týmy strávili nějaký čas a jsou schopni vůz využívat na maximum.“ 

Carlos Sainz se teprve sžívá s vozem McLarenu

Účastník 93 velkých cen se pak rozhovořil o svém současném monopostu: „Začínám ho docela dobře poznávat. Stále ale cítím, že u mě existuje hodně prostoru pro zlepšení, stejně jako v případě vozu. Trochu více si jej přizpůsobuji k obrazu svému. I nadále zkoušíme každý pátek mnoho věcí, abychom zjistili, kterým směrem se vydat. Je to ale pomalý proces. Myslím si, že je to otázka let. Čím více jich v týmu strávíte, tím více víte o voze, stáji, lidech a o tom, jak z každého vytěžit více. Myslím si, že je to jako v každé jiné práci.

Po dvanácti odjetých závodech patří Sainzovi v průběžném pořadí 7. místo. Bývalý šampion Světové série formule Renault navíc zaostává o pouhých pět bodů za šestým Gaslym, který po přechodu z Red Bullu do Toro Rosso již nebude mít ve zbytku sezony k dispozici tak kvalitní materiál.

Komentáře ke článku