Novinky

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

  • 03.05.2024 Good David Sanchez je technickým ředitelem Alpinu

Facebook Instagram

McLaren velkou trojku hned tak nedohoní

McLaren velkou trojku hned tak nedohoní

S motorem Mercedes se už ale nikam neschová

Rok 2021 má být startem nové éry F1, ale fanoušci by neměli očekávat zázračné změny. Letos ještě žádná rozpočtová omezení neplatí a nebudou ani příští rok, takže tři špičkové týmy pravděpodobně nastoupí do sezony 2021 v plné síle. Dopady rozpočtového stropu se projeví až postupně. Takto realisticky se na to dívá nový šéf týmu McLaren Andreas Seidl.

"V první řadě je třeba říci, že tyto tři týmy jsou daleko před ostatními nejen díky síle peněz, ale i proto, že svou práci dělají nejlépe a to rokem 2021 neskončí," předpovídá Seidl, čímž možná trochu zklame fanoušky druhého nejstaršího týmu ve F1.

"Je na nás, abychom pracovali usilovněji a také lépe a dohonili je. Ale samozřejmě vidíme i fakt, že v našich podmínkách, s týmem naší velikosti a s naším rozpočtem, existují jisté hranice, zatímco oni mají nasbírané znalosti a více pracovní síly, což jim zajistí lepší start do roku 2021 a celé nové éry. Nějaký čas pak potrvá, než se tyto rozdíly podaří setřít."

S motorem Mercedes ale bude tým z Wokingu vystaven nelítostnému srovnání kvalit šasi. Letos tomu tak nebylo a už vůbec ne během let exkluzivního partnerství s Hondou.

"Od začátků hybridních motorů jsou tým Mercedes a jeho agregáty měřítkem pro ostatní. Není nic lepšího, než mít stejný motor jako nejlepší tým v padoku. Pak se už absolutně nemáte kam schovat," dodává Seidl.