Novinky

  • 31.03.2020 Neutral Skupina kolem Lawrencea Strolla vloží do Aston Martinu dalších 600 milionů eur

  • 30.03.2020 Bad Kanada prodloužila drastická omezení pro vstup do země do konce června

  • 30.03.2020 Good Tým Mercedes oznámil, že do čtyř dnů dodá první dýchací přístroje do britských nemocnic

Facebook Instagram

Ganassi nasadí třetí vůz pro Ericssona

Ganassi nasadí třetí vůz pro Ericssona

Zvažuje i čtvrtý monopost pro šampiona Indy Lights

Překvapivý přestup si přichystal tým Chipa Ganassiho. Vedle loňského šampiona Scotta Dixona a Felixe Rosenqvista za něj pojede další Švéd Marcus Ericsson. Zpráva je to o to překvapivější, že Ganassi před loňskou sezonou svůj program v IndyCar zmenšil ze čtyř vozů na dva s tím, že se chce soustředit na to, aby oba byly konkurenceschopné.

Teď ale otočil a s velkým předstihem informoval o angažování Ericssona. „Myslím, že Marcus přináší hodně jedinečných zkušeností, protože závodil v různých sériích po celém světě. Když máte někoho s takovým renomé, má jiný pohled na věci, což nám pomůže rozvíjet náš program. Těšíme se, až uvidíme, co Marcus vedle Scotta a Felixe zvládne,“ řekl Chip Ganassi.

Devětadvacetiletý Švéd přešel do IndyCar před letošní sezonou poté, co odjel 97 velkých cen formule 1. Letos bylo jeho maximem druhé místo z druhého závodu v Detroitu. Ericsson zmeškal závod v Portlandu, když si jej do Spa povolala Alfa Romeo, jejíž byl rezervním jezdcem. Tým Schmidt Peterson Motorsports, za který letos závodil, se pro příští sezonu spojí s McLarenem. Schmidt před pár týdny řekl, že Švéd je jedním z pilotů, které tým zvažuje. Ericsson ale nakonec nečekal, jestli dostane přednost před jinými jetdci nebo ne, a našel si angažmá jinde.

„Jsem neskutečně šťastný a hrdý na možnost závodit za Chip Ganassi Racing. Je to tým vítězů a jeho historie mluví sama za sebe. Jsem velmi vděčný, že ve mě věří a udělám vše, co bude v mých silách, aby rok 2020 byl pro tým další úspěšný. Také se těším, že budu pracovat se dvěma z nejlepších pilotů v sérii, se Scottem a Felixem. Těším se, že ve své druhé sezoně v NTT IndyCar Series zužitkuju to, co jsem se letos naučil,“ uvedl Ericsson.

Podle webu Racer.com stojí za Ganassiho náhlou změnou názoru, kolik vozů v IndyCar chce mít, odchod Fordu ze šampionátu vytrvalostních vozů. Ganassi hledá cestu, jak co nejvíce lidí, kteří pro něj program zajišťovali, dál zaměstnat. Proto zvažuje ještě možnost nasadit i čtvrtý vůz, a to pro šampiona Indy Lights Olivera Askewa.

Komentáře ke článku