Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Dixonovým stájovým kolegou bude Rosenqvist

Dixonovým stájovým kolegou bude Rosenqvist

Ganassi oznámil jezdecké složení

Za stáj Chipa Ganassiho budou v příští sezoně bojovat úřadující šampion Scott Dixon a nováček Felix Rosenqvist. Stáj angažmá švédského závodníka oznámila v pátek. Manažerem obou pilotů je Rosenqvistův krajan Stefan Johansson, který sám v amerických formulích na začátku 90. let závodil.

„Říct, že jsem nadšený, že udělám tento krok ve své kariéře, je slabé vyjádření. Přijít do IndyCar a jet pro Ganassiho, to je splněný sen. Sledoval jsem ten tým, co si pamatuju, a je to prostředí, v jakém chce být každý jezdec,“ prozradil šestadvacetiletý Švéd.

„Dostat tuhle šanci po boku prověřeného a mnohonásobného šampiona, jakým je Scott Dixon, je neuvěřitelná možnost. Nemůžu se dočkat, až začnu týmu pomáhat a strávím více času se všemi s NTT Data,“ dodal.

Právě společnost NTT Data oznámila zároveň prodloužení spolupráce s Ganassiho stájí a Rosenqvist tak bude řídit bílomodrý vůz se startovním číslem 10. Ten v letošní sezoně pilotoval Ed Jones, ale stáj mu už s předstihem řekla, aby si hledal jiné angažmá.

Ganassi už má s jedním švédským závodníkem zkušenost. V roce 2002 za stáj závodil Kenny Bräck. Ten největší úspěchy sbíral s týmy A.J. Foyta a Bobbyho Rahala, když se stal šampionem IRL, vítězem Indy500 a vicemistrem CART.  Bräck byl Dixonovým stájovým kolegou při jeho první sezoně u Ganassiho. Od jeho posledního závodu v roce 2005 žádný Švéd do IndyCar nezasáhl.

Rosenqvist už dvakrát vůz týmu Chipa Ganassiho testoval, konkrétně v letech 2016 a 2017. Stáj o něj stála už před letošní sezonou, nemohl se ale vyvázat ze smlouvy ve formuli E.

„Felix se s naším týmem seznámil při minulých testech. Náš management, inženýři a celý tým byli jeho schopnostmi ohromeni. Nastala správná chvíle posadit ho do vozu číslo 10. A myslím, že mluvím za hodně lidí, když řeknu, že se těšíme, až ho uvidíme příští rok za volantem,“ komentoval novou akvizici Chip Ganassi.

Rosenqvist přichází do IndyCar s bohatými zkušenostmi. Je šampionem formule Renault a evropské F3. Závodil také v DTM, sérii Blancpain GT, formuli E, japonské Super Formuli a půl sezony odjel i v Americe v Indy Lights.

Komentáře ke článku