Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Markelov se natrvalo vrací do F2

Markelov se natrvalo vrací do F2

Rus se upsal HWA

Do letošního ročníku F2 zasáhl zkušený „druholigař“ Arťom Markelov pouze v epizodní roli. Rus se nejprve objevil v Monte Carlu, kde u stáje MP Motorsport zaskočil za Jordana Kinga. Poté kývnul také na nabídku Ardenu zaskočit za zesnulého Anthoina Huberta, kterého nahradil na domácí půdě v Soči a ještě další dva starty na něj čekají během finálového podniku v Abú Zabí.

Ve Spojených arabských emirátech ovšem jeho kariéra ve F2 neskončí. Vicemistr z roku 2017 se totiž rozhodl pro trvalý návrat a nadcházející sezonu absolvuje kompletní. Závodit bude za nový tým HWA, který ve startovním poli nahradí právě Arden.

Arťoma Markelova jsme mohli v letošním ročníku F2 vidět pouze příležitostně

„Těším se, že budu v nadcházející sezoně F2 závodit za HWA Racelab. Myslím, že si rychle začneme rozumět. HWA má ohromně bohaté zkušenosti. Jsem si jistý, že z toho budeme těžit,“ těší se na další výzvu své kariéry bývalý junior Renaultu.

Markelovova hlavní pozornost směřovala letos k japonské Super Formuli. Působení v „zemi vycházejícího slunce“ mu ale ani trochu nevyšlo. Na své konto si totiž nepřipsal jediný bod a do posledních dvou závodů již ani nenastoupil.

Komentáře ke článku