Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Sims zažil fantastický závod

Sims zažil fantastický závod

Brit vybojoval své premiérové vítězství

Během své premiérové sezony ve Formuli E si Alexander Sims musel na vítězství nechat zajít chuť, ačkoli se v některých případech ocitl velmi blízko. V ročníku 2019/2020 ale Britovi bylo umožněno vystoupit na nejvyšší stupeň již během úvodního závodního víkendu v saúdskoarabském Rijádu poté, co opanoval sobotní závod. Není divu, že se po jeho skončení rozplýval pilot týmu BMW Andretti štěstím.

"Byl to závod snů. Vše jsme zvládli velice dobře a učinili jsme správná rozhodnutí ve správný čas. Když jsem proťal cílovou pásku, byl to úžasný pocit. Stále se ale musíme hodně učit. V blízké budoucnosti toho přijde mnohem více. Tým vyvinul velké úsilí, abychom dosáhli na vítězství. Je to opravdu skvělé," uvedl londýnský rodák, který druhou víkendovou jízdu ovládl po startu z pole position.

Alexander Sims se mohl po skončení sobotního závodu radovat ze svého premiérového triumfu ve formuli E

Zisk prvenství ve druhém závodě zároveň Simse katapultoval do čela průběžného pořadí, kde figuruje se 35 body. Do ePrix Santiaga bude ale 31letý závodník vstupovat pouze s pětibodovým náskokem na Stoffela Vandoornea, kterému po úvodním závodním víkendu sezony patří celkové druhé místo.

 

 

 

Komentáře ke článku