Novinky

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

  • 02.06.2020 Bad Před padesáti lety zahynul na okruhu v Goodwoodu Bruce McLaren

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

Facebook Instagram

Sims zažil fantastický závod

Sims zažil fantastický závod

Brit vybojoval své premiérové vítězství

Během své premiérové sezony ve Formuli E si Alexander Sims musel na vítězství nechat zajít chuť, ačkoli se v některých případech ocitl velmi blízko. V ročníku 2019/2020 ale Britovi bylo umožněno vystoupit na nejvyšší stupeň již během úvodního závodního víkendu v saúdskoarabském Rijádu poté, co opanoval sobotní závod. Není divu, že se po jeho skončení rozplýval pilot týmu BMW Andretti štěstím.

"Byl to závod snů. Vše jsme zvládli velice dobře a učinili jsme správná rozhodnutí ve správný čas. Když jsem proťal cílovou pásku, byl to úžasný pocit. Stále se ale musíme hodně učit. V blízké budoucnosti toho přijde mnohem více. Tým vyvinul velké úsilí, abychom dosáhli na vítězství. Je to opravdu skvělé," uvedl londýnský rodák, který druhou víkendovou jízdu ovládl po startu z pole position.

Alexander Sims se mohl po skončení sobotního závodu radovat ze svého premiérového triumfu ve formuli E

Zisk prvenství ve druhém závodě zároveň Simse katapultoval do čela průběžného pořadí, kde figuruje se 35 body. Do ePrix Santiaga bude ale 31letý závodník vstupovat pouze s pětibodovým náskokem na Stoffela Vandoornea, kterému po úvodním závodním víkendu sezony patří celkové druhé místo.

 

 

 

Komentáře ke článku