Novinky

  • 21.02.2020 Good Nejrychlejším mužem 3. dne testů v Barceloně zůstal Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 21.02.2020 Good V dopolední části 3. dne testů F1 byl nejrychlejší Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 21.02.2020 Neutral Systém DAS, použitý u vozu F1 Mercedes, má být od roku 2021 zakázán

Facebook Instagram

Sims hned na úvod přepisoval historické tabulky

Sims hned na úvod přepisoval historické tabulky

Stanovil nový rekord počtu pole position v řadě

Se vstupem do nové sezony formule E mohl být Alexander Sims nadmíru spokojen. V pátek sice projel britský závodník cílem až na osmé příčce, sobotní jízda mu již ale vyšla o poznání lépe a dojel si pro své premiérové vítězství v šampionátu. Díky tomu opouštěl Saúdskou Arábii v roli lídra šampionátu s pětibodovým náskokem na druhého Stoffela Vandoornea.

Pilot týmu BMW Andretti ale neexceloval pouze v závodním tempu, ale prezentoval se i velice slušnou kvalifikační rychlostí. Toto tvrzení dokládá skutečnost, že si pro start obou víkendových závodů vyjel pole position. Z čelní pozice navíc Sims vyrážel také do závěrečného závodu předchozího ročníku v New Yorku. Sobotní kvalifikační vítězství tedy bylo jeho třetím v řadě a postaral se tak o nejdelší šňůru v počtu získaných pole position.

Alexander Sims vytvořil v Rijádu nový rekord v počtu po sobě jdoucích pole position

Před úvodním víkendem představovaly rekord dvě pole position v řadě. Toho se v minulosti podařilo dosáhnout čtyřem závodníkům. Byli jimi dnes již v šampionátu nepůsobící Nicolas Prost, dále Sébastien Buemi, kterému se to poštěstilo dokonce třikrát, Sam Bird a v minulé sezoně také Oliver Rowland.

U Prosta s Rowlandem ovšem najdeme háček. Tato dvojice si na své konto sice připsala dvě kvalifikačních prvenství za sebou, z prvního místa již ale do dvou po sobě jdoucích klání neodstartovala. V obou případech byly na vině penalizace.

Zatímco Francouzovi znemožnil roku 2014 v malajsijské Putrajaje odstartovat z první pozice trest za zavinění kolize s Nikem Heidfeldem v předchozím závodě, Rowlanda odsunul loni v Monte Carlu z čela startovního roštu posun o tři pozice zpět, rovněž za zavinění incidentu v přechozí ePrix. V něm společně s pilotem Nissanu účinkoval shodou okolností rekordman Sims.

p. jezdec tým počet získaných pole position v řadě podniky
1. Alexander Sims BMW iAndretti Motorsport 3 New York 2019 - Rijád 2019
2. Nicolas Prost Renault e.dams 2 Peking 2014 - Putrajaja 2014
2. Sébastien Buemi Renault e.dams 2 Peking 2015 - Putrajaja 2015, Monte Carlo 2017 - Paříž 2017, New York 2018
2. Sam Bird Virgin 2 Long Beach 2016 - Paříž 2016
2. Oliver Rowland Nissan e.dams 2 Paříž 2019 - Monte Carlo 2019

Komentáře ke článku