Novinky

  • 16.07.2020 Neutral Spekuluje se, že novým šéfem Ferrari ve F1 bude Antonello Coletta, vedoucí programu GT

  • 15.07.2020 Neutral Alfa Romeo znovu postaví do 1. tréninku na VC Maďarska Roberta Kubicu

  • 15.07.2020 Neutral Nico Hülkenberg pojede v srpnu jako host na Nürburgringu závod ADAC GT Masters

Facebook Instagram

Williamsová byla Russellem ohromena

Williamsová byla Russellem ohromena

Dokonce jej přirovnává k Mansellovi

Premiérová sezona ve formuli 1 nebyla pro Georgea Russella ani trochu snadná. Loňský šampion formule 2 v ní totiž hájil barvy stáje Williams, která disponovala nejpomalejším monopostem celého startovního pole a Brit si tak ve většině případů musel vystačit pouze s bojem proti svému parťákovi Kubicovi.

Navrátivšího se Poláka sice výrazně převyšoval, což nejlépe dokládá vítězství v kvalifikačních duelech poměrem 21:0, v chaotické Velké ceně Německa měl ale více štěstí Kubica a byl to tak on, kdo dojel týmu pro jediný bod sezony. Naopak Russell zakončil jako jediný pilot ročník s nulou.

V očích Claire Williamsové ale i přes tuto skutečnost jeho pověst nikterak neutrpěla, ba naopak. Zastupující šéfka týmu má totiž pro svého svěřence jenom slova chvály.

„Byla jsem Georgem naprosto ohromena. Pokud nejste uvnitř týmu, nevíte, jak těžké to ve skutečnosti bylo. George pochopil, do čeho jde. Mohl to vidět sám, ale zcela jasně jsme ho varovali, jaké to bude. A on se od začátku choval skutečně ukázkově. Bylo pro něho těžké nemít vůz, který by rád dostal, a vidět své vrstevníky, kteří společně s ním přišli z F2, v monopostech, které byly daleko více konkurenceschopné,“ naráží Williamsová na výkony Alexandera Albona a Landa Norrise.

Ve vychvalování rodáka z King´s Lynnu šla ale dcera Franka Williamse ještě dál. Jednadvacetiletý talent se dokonce odvážila přirovnat k šampionovi z roku 1992 Nigelu Mansellovi, který v inkriminované sezoně vybojoval titul právě za volantem vozu stáje z Grove.

George Russell připomněl Claire Williamsové svým přístupem Nigela Mansella

„Viděli jsme ho v sobotu při kvalifikacích. Lidé se na to, co George Russell předváděl, možná nesoustředili, neboť jel na chvostu ve williamsu. Když ale nasedl do auta, chlapci se shromažďovali kolem televizní obrazovky a byli nadšení, když jej sledovali. Byl tak trochu jako Nigel. Zkrátka z vozu dostal všechno, co mohl. Ano, možná byl sekundu od postupu do druhé části kvalifikace, stále do toho ale bušil v několika působivých kolech.

 A stejně tomu bylo také mimo kokpit. Vezmeme-li v potaz, že šlo o jeho první rok, tak znalosti, které měl o fungování vozu F1 a o tom, jak je inženýrům podat coby užitečné informace pro vývoj, byly úchvatné. A ani jeho chování se nezměnilo. Georgea každý zná a miluje díky jeho osobnosti. Nedokážu ho dostatečně vyzdvihnout.

Jsem mu neskutečně vděčná, neboť velice rychle pochopil roli, kterou může při udržování týmové morálky sehrát. Ano, jako my všichni i on občas naříkal, udržel ale hlavu vztyčenou a udělal vše, o co jsme jej požádali. Dokonce v tom naše očekávání předčil. Hrál opravdu velkou roli v udržování týmové morálky a v tomto smyslu stáj vedl.“

Stejně jako již zmíněný Kubica dosáhl i Russell svého nejlepšího umístění v červencové Velké ceně Německa. Na Hockenheimringu byl klasifikován jen o jedno místo za stájovým kolegou jako jedenáctý. Bodovaným pozicím se ale přiblížil také v dalším dramatickém závodě v Brazílii, kde projel pod šachovnicovým praporkem na 12. příčce.

 V Brazílii dělily Georgea Russella od zisku prvního bodu ve F1 jenom dvě pozice

 

Komentáře ke článku