Novinky

  • 08.04.2020 Bad VC Kanady F1, plánovaná na 14. června, byla odložena na neurčito

  • 07.04.2020 Good Šéf týmu Haas Günther Steiner slaví 55. narozeniny

  • 07.04.2020 Bad Ke krácení platů jezdců a přechodu na kurzarbeit přistoupil i tým F1 Racing Point

Facebook Instagram

Ferrari si myslelo, že má půlsekundový náskok

Ferrari si myslelo, že má půlsekundový náskok

Začátek sezony 2019 byl studenou sprchou

Ve světě F1 nikdo nic negativního nepřizná jen tak. Pokud ano, tak až po nějakém čase, když je problém odstraněn nebo sám zmizel. Tak je to i s Ferrari a propastným rozdílem mezi očekáváním po loňských zimních testech a výsledky prvních závodů.

"V prvním týdnu testů jsme měli hodně dobrou rychlost," vzpomíná Mattia Binotto, pro kterého to byl první rok v pozici šéfa Scuderie Ferrari. "Abych byl upřímný, tehdy jsme si opravdu mysleli, že máme jasnou rychlostní převahu nad všemi soupeři, protože jsme byli přibližně o půl sekundy před ostatními.

Když se podíváme na celkově nejlepší čas druhého týdne, kdy všichni jezdili i s malým množstvím paliva a vyšším motorovým režimem, byli jsme přesně stejně rychlí jako Hamilton. Cestou do Austrálie jsme nepochybovali, že budeme mít rychlost na boj o vítězství. Pak celý tým dostal studenou sprchu.

Aktuálně nám nechybí dobrý týmový duch. Vidíme to tak, že ve druhé polovině sezony jsme si dobře poradili se všemi problémy. To ukazuje, že tento tým dokáže rychle vyvíjet vůz a že celkově jsme orientováni správným směrem."

Obavy z dominance Ferrari se ztratily rychle jako jarní sníh

Komentáře ke článku