Novinky

  • 14.05.2021 Bad Závod IndyCar v Torontu (9.-11.6.) se kvůli covidu letos nepojede

  • 12.05.2021 Neutral Na startu Indy 500 bude devět vítězů z předchozích let

  • 09.05.2021 Good VC Španělska F1 vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Ouředníčkovo auto nechladilo a tekl z něj olej

Ouředníčkovo auto nechladilo a tekl z něj olej

Nečekané drama během poslední etapy

Bohužel ani poslední den Rallye Dakar se pro posádku Tomáš Ouředníček – David Křípal neobešel bez potíží. Tentokrát se dostavily hned při startu.

Když jsme ráno odjížděli z bivaku, zjistili jsme, že nepracuje teplotní čidlo motoru. A zároveň nebyly funkční hlavní ventilátor a chladič. Bez toho nejsme schopní auto uchladit a měřený úsek zvládnout,“ komentoval nečekané extempore Ouředníček.

Po cestě na rychlostní zkoušku jsme se zastavili u týmu South Racing, který měl vzdálený servis na silnici. Poprosil jsem je, ať nám zkusí pročistit konektory. Tak je prostříkali. Pak David zatáhl za ten, co vede k ventilátoru, a on se rozběhl. Hodně jsem se uklidnil, protože to vypadalo, že už je vše v pořádku.“ 

Zasloužená odměna!

Zlobivý ventilátor si ale po chvíli zase postavil hlavu, načež se opět umoudřil. Teplotní senzor ukazoval nesprávné hodnoty, takže se aktivoval omezovač a klesl výkon. I to se nakonec vrátilo do normálu…

Jeli jsme úplně na jistotu. Nešlo nám vůbec o výsledek. I tak jsme o jedno místo poskočili nahoru a jsme celkově šestatřicátí,“ konstatoval Ouředníček, jehož čekal v cíli šok. „Z převodovky nám tekl ve velkém olej. Měli jsme tedy obrovské štěstí, že jsme vůbec dojeli!

Komentáře ke článku