Novinky

  • 25.11.2020 Neutral Mahindra potvrdila Alexe Lynna jako svého jezdce pro příští ročník formule E

  • 24.11.2020 Good Tomáš Enge se zúčastní nadcházejícího ročníku Rallye Dakar

  • 23.11.2020 Neutral Lewis Hamilton má být údajně povýšen do šlechtického stavu

Facebook Instagram

Ouředníčkovo auto nechladilo a tekl z něj olej

Ouředníčkovo auto nechladilo a tekl z něj olej

Nečekané drama během poslední etapy

Bohužel ani poslední den Rallye Dakar se pro posádku Tomáš Ouředníček – David Křípal neobešel bez potíží. Tentokrát se dostavily hned při startu.

Když jsme ráno odjížděli z bivaku, zjistili jsme, že nepracuje teplotní čidlo motoru. A zároveň nebyly funkční hlavní ventilátor a chladič. Bez toho nejsme schopní auto uchladit a měřený úsek zvládnout,“ komentoval nečekané extempore Ouředníček.

Po cestě na rychlostní zkoušku jsme se zastavili u týmu South Racing, který měl vzdálený servis na silnici. Poprosil jsem je, ať nám zkusí pročistit konektory. Tak je prostříkali. Pak David zatáhl za ten, co vede k ventilátoru, a on se rozběhl. Hodně jsem se uklidnil, protože to vypadalo, že už je vše v pořádku.“ 

Zasloužená odměna!

Zlobivý ventilátor si ale po chvíli zase postavil hlavu, načež se opět umoudřil. Teplotní senzor ukazoval nesprávné hodnoty, takže se aktivoval omezovač a klesl výkon. I to se nakonec vrátilo do normálu…

Jeli jsme úplně na jistotu. Nešlo nám vůbec o výsledek. I tak jsme o jedno místo poskočili nahoru a jsme celkově šestatřicátí,“ konstatoval Ouředníček, jehož čekal v cíli šok. „Z převodovky nám tekl ve velkém olej. Měli jsme tedy obrovské štěstí, že jsme vůbec dojeli!

Komentáře ke článku