Novinky

  • 05.06.2020 Bad Šampionát W-Series pro ženy-závodnice byl pro rok 2020 kompletně zrušen

  • 04.06.2020 Neutral Mercedes hodlá příští úterý a středu testovat v Silverstone s vozy z roku 2018

  • 04.06.2020 Neutral Virtuální VC v Baku se v neděli zúčastní osm pilotů F1, premiéru mají Pérez a Gasly

Facebook Instagram

Infikovaný mechanik McLarenu se uzdravuje

Infikovaný mechanik McLarenu se uzdravuje

Ostatní stáje pomohly týmu balit

Konečně příznivá zpráva. Čtrnácti členům ekipy McLarenu, kteří museli zůstat v izolaci v Melbourne, se vede dobře. Také zdravotní stav jejich kolegy, u něhož byla prokázána infekce koronavirem, se zlepšuje.„Už nevykazuje symptomy nemoci,“ uvedl v tiskovém prohlášení nejvyšší představitel McLarenu Zak Brown.

McLaren sklidil obdiv za to, jakým způsobem se postavil k účasti v australské velké ceně poté, co jeden z jeho mechaniků onemocněl. S pozitivním ohlasem se setkává i jeho péče o postižené. Šéf týmu Andreas Seidl s nimi zůstal až do sobotního večera, kdy se vydal domů do Mnichova. Stejně jako všichni, kteří se vrátili z Austrálie, podstoupí čtrnáctidenní karanténu a práci bude vykonávat formou home office. U protinožců nicméně zůstal jako podpora závodní inženýr Andreas Stella s malou skupinkou spolupracovníků.

 

Také Lando Norris a Carlos Sainz dlí momentálně v karanténě. Foto: McLaren

 

A ještě příklad solidarity v jinak vysoce konkurenčním prostředí F1. „Bez čtrnácti důležitých kluků byly demontáž našeho zázemí v Albert Parku a zabalení materiálu tvrdým oříškem. Ostatní týmy nám ale okamžitě nabídly pomoc. To je ten pravý duch závodění, kvůli kterému to děláme,“ uvedl Seidl.

Zdroj: McLaren

Komentáře ke článku