Novinky

  • 12.07.2020 Neutral Felix Rosenqvist vyhrál druhý závod seriálu IndyCar na Road America

  • 12.07.2020 Neutral Renault podal protest proti monopostu týmu Racing Point

  • 12.07.2020 Neutral Online tisková konference Ferrari po VC Štýrska byla zrušena

Facebook Instagram

Leclerc se neomlouvá za instinkt lovce

Leclerc se neomlouvá za instinkt lovce

Časem bude mít více zkušeností, ale zůstane dravcem

Je to nějakých 12 měsíců od doby, co jsme si začali uvědomovat, že Charles Leclerc nepřišel do Ferrari dělat nosiče vody. Teď je v anglicky mluvících krajích známý také jako "zabiják s dětskou tváří". Čtyřnásobnému mistru světa ve druhém červeném voze na trati prokazoval minimum respektu a v bojích o vítězství se nezalekl ani Lewise Hamiltona.

"Je to pravda, mám instinkt lovce," cituje mladého závodníka Motorsport-Magazin. "Vždycky jsem ho měl. Za volantem chci být vždy nejlepší. Nechci být druhý, třetí, čtvrtý, pátý... To mi nic nepřinese. Vždy chci první místo."

Za dravé závodění se mu dostalo hodně chvály, ale i kritiky. Sám přiznává, že kvůli temperamentu ne vždy týmu zajistil nejlepší možný výsledek.

"Udělal jsem kvůli tomu několik chyb. Jel jsem naplno, když jsem mohl prostě jen točit volantem a získat body. Někomu se to nelíbí, ale takový já už prostě jsem. Někdy je lepší ovládat se, v tom se ještě potřebuji zlepšit. Myslím, že to přijde spolu se zkušenostmi.

Konec konců, rok 2019 nebyl vůbec špatný. Jezdecky jsem se hodně posunul, ačkoli stále mám na čem pracovat. Nemám se za co stydět, chci tímto stylem pokračovat. Sezona 2019 mě mnohému naučila. V dobrých dnech jsem ukázal svou rychlost. Teď je ale důležité naučit se maximalizovat každý víkend. To je jiná disciplína a jen co to bude možné, chci se v ní zlepšovat."

Dravec s tváří puberťáka. Foto: Ferrari

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku