Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Roy Nissany pokračuje jako oficiální testovací jezdec Williamsu

  • 19.01.2021 Neutral Monacký autoklub popřel zvěsti o zrušení letošní velké ceny F1 v knížectví

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

Facebook Instagram

O vozech Gen3 se rozhodne nejdříve v červenci

O vozech Gen3 se rozhodne nejdříve v červenci

Možný je i roční odklad

V nadcházející sezoně formule E si měla premiéru odbýt evoluční verze vozů specifikace Gen2. Během koronavirové pandemie se ovšem pořadatelé snaží šetřit náklady a z tohoto důvodu mimo jiné rozhodli o přeložení jejího debutu na ročník 2021/2022.

Při současné situaci by ale takový krok znamenal, že se vozy v šampionátu ohřejí pouze jednu sezonu. Pro ročník 2022/2023 je totiž v plánu nasazení aut třetí generace. Nabízí se proto otázka, zda i v tomto případě nedojde k odkladu. Podle šéfa formule E Alejandra Agaga nepadne konečné rozhodnutí dříve než v červenci.

„Vozy Gen3 vyžadují trochu více úvah. O tom, jak s nimi chceme naložit, musíme opravdu popřemýšlet. Jednu z možností samozřejmě představuje odložení. Další variantou je poté nechat vše tak, jak je to naplánováno. Třetím řešením by byl kompromis. Vozy Gen3 sice nasadíme v deváté sezoně (2022/2023), ale podíváme se, jak můžeme snížit výdaje s nimi spojené. Jelikož se ale úspory nákladů neprojeví dříve než v červenci, nemusíme činit rozhodnutí ihned,“ uvedl Agag.

Podle informací Autosportu by série ráda setrvala u původního scénáře. Zároveň se však podřídí týmům a jejich zájmům na snižování nákladů kvůli finančním dopadům koronaviru.

Vozy druhé generace možná budou ve formuli E závodit o sezonu déle. Foto: FIA Formula E

zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku