Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Williams dá v pátek šanci Aitkenovi

Williams dá v pátek šanci Aitkenovi

V prvním tréninku nahradí Russella

Během prvního volného tréninku na Velkou cenu Štýrska budeme svědky premiérového letošního nasazení nezávodního jezdce v rámci podniku formule 1. Postará se o něj Williams. Stáj z Grove se totiž rozhodla poskytnout příležitost ke svezení svému rezervnímu jezdci Jacku Aitkenovi. Brit usedne do vozu svého krajana Georgea Russella.

Georgea Russella v prvním volném tréninku na Velkou cenu Štýrska neuvidíme. Foto: Williams

 

„Pokud to počasí dovolí, půjde o vzácnou příležitost vyzkoušet některé alternativní přístupy k absolvování kompletní závodní distance,“ uvedl šéf Williamsu pro výkonnost vozu Dave Robson. „V pátek rovněž dáme Jacku Aitkenovi první příležitost usednout do našeho monopostu FW43. V prvním volném tréninku pojede s Georgeovým vozem, Jack doposud tvrdě pracoval společně s inženýry v Grove. Těšíme se na naší spolupráci na dráze a budeme pokračovat v intenzivním testovacím programu.“

Na páteční svezení se pochopitelně těší i Aitken: „Příležitost svézt se v prvním volném tréninku je dosti výjimečná. Z boxové uličky budu rozhodně vyjíždět s úsměvem na tváři.“

V rámci závodního víkendu se Aitken s vozem F1 sveze poprvé. O jeho premiéru v monopostu této série přesto nepůjde. Během svého působení v juniorském programu Renaultu v období 2016-2019 se totiž s vozem francouzské stáje svezl ve třech případech.

Aitken se o víkendu na Red Bull Ringu neukáže pouze v prvním volném tréninku, ale také v podniku formule 2, v níž hájí barvy španělského týmu Campos. Z úvodních dvou závodů si odnesl jeden bod za osmé místo ve sprintu a v celkové klasifikaci se nachází na 12. místě.

Zdroj: FORMULE.cz

 

Komentáře ke článku