Novinky

  • 26.10.2020 Good Scott Dixon (Ganassi) získal svůj šestý titul v šampionátu IndyCar

  • 26.10.2020 Good Josef Newgarden (Penske) vyhrál závěrečný závod IndyCar v St. Petersburgu

  • 25.10.2020 Good Vítězem VC Portugalska F1 se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Verstappenovi došla šťáva

Verstappenovi došla šťáva

Stabilnější Red Bull měl Bottase téměř na dosah

Max Verstappen prohrál boj o druhé místo na startu dnešní Velké ceny Belgie s Valtterim Bottasem o pouhých 0.015 sekundy. Při tak malém rozdílu v rychlosti rozhoduje každá drobnost. Nizozemce jsme přitom krátce po protnutí cílové čáry slyšeli říct: "Nějak moc brzo mi došla šťáva."

Později Verstappen už s chladnější hlavou přiznal, že si stěžoval zbytečně. Energii z baterie, která mu chyběla v závěru kola, dobře využil jinde. Druhé místo na startu tak bylo blízko, ale asi ne na dosah.

"Samozřejmě bych byl rád, kdybych i v závěru kola ještě měl v baterii nějakou šťávu. Jenže tak, jak jsme to udělali, to bylo z pohledu času na kolo nejspíš nejlepší. Pouze mě rozladilo, že jsem z poslední zatáčky neakceleroval tak rychle, jak by se mi líbilo. Jenže ta energie, kterou jsme měli, byla nejspíš lépe využita někde jinde. Byl to jen takový pocit. Podle dat jsme to rozdělili nejlépe, jak šlo. Zdání může klamat," uvedl.

Verstappenovi tak patří třetí startovní pozice, zatímco jeho týmovému kolegovi pátý. Pro Alexandera Albona je ale i páté místo zlepšením oproti předchozím výsledkům. Mezi něj a jedničku Red Bullu se vecpal pouze Daniel Ricciardo. Thajec pochválil neobvyklou stabilnost svého vozu. Zůstává otázkou, zda je to díky zlepšení aerodynamiky vozu RB16, nebo pouze kvůli tomu, že se na okruhu Spa-Francorchamps jezdí s nastavením na poměrně nízký aerodynamický přítlak a odpor.

"Rozhodně mi to pomohlo," řekl po kvalifikaci Albon. "Hned od prvního tréninku jsem si s vozem rozuměl, a ještě jsme ho trochu poladili. Celý víkend nám nic nedělalo starosti a vůz jsme postupně zlepšovali. Mohu se spolehnout na intuici, vůz je ve středně rychlých zatáčkách klidnější."

Verstappen byl v cíli rozhodujícího kola zklamaný, ale pohonná jednotka Hondy ze sebe vydala všechno. Foto: Red Bull

Zdroj: Originální materiál redakce, titulní foto: Red Bull

Komentáře ke článku