Novinky

  • 24.10.2020 Good Pole position pro VC Portugalska si vyjel Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 24.10.2020 Good I třetí trénink na VC Portugalska vyhrál Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 23.10.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC Portugalska zvítězil Valtteri Bottas (Mercedes)

Facebook Instagram

Haas vybírá jezdce na dva roky

Haas vybírá jezdce na dva roky

Stále má kopec času

Šéf týmu Haas Günther Steiner je otevřený myšlence změnit složení jezdecké dvojice. A stejně dobře může zůstat opět nezměněna. Jednu věc ví ale s jistotou, chce jezdce na minimálně další dva roky.

"Toto je, řekněme, divný rok. Vše je jiné kvůli Covidu, mnoho věcí se odložilo na později. Ale není důvod spěchat," řekl Steiner. "Nejlepší je nechat si čas a ujistit se, že děláte dobré rozhodnutí, i kdybyste kvůli tomu měli propást šanci udělat to nejlepší. Potřebujeme projít celým procesem.

Nyní máme dva dobré jezdce. Myslím, že ti na nás počkají, ale ve skutečnosti je teď ještě vše, co se týká příštího roku, otevřené. S Genem (Haasem) chci ještě mluvit o tom, co bude pro nás nejlepší, ale jednou věcí jsem si jistý. Podle mě bude důležité mít v roce 2022 jezdce, kteří s námi budou v sezoně 2021.

Budeme mít zcela nový vůz. Pokud nezměníme jezdce, odstraníme alespoň jednu proměnnou. I kdybychom opět podepsali s našimi současnými jezdci, měly by to být smlouvy na dva roky. Nelíbí se mi představa, že bychom v roce 2022 měli nový vůz i jezdce. To by věci jen zkomplikovalo."

Přestupový trh aktuálně nejspíš čeká na rozhodnutí Sebastiana Vettela, zda se přidá k některému z týmů, které ještě mají volné místo. Ani Kimi Räikkönen se ještě nerozhodl, zda je tohle jeho poslední sezona ve F1.

Zůstanou spolu? foto: Haas

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Haas

 

Komentáře ke článku