Novinky

  • 01.08.2021 Bad Sainz je po havárii nucen použít třetí PU.

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Gaslymu příliš brzy došla energie

Gaslymu příliš brzy došla energie

Tvrdý návrat do reality

Byl snad nejvíce rozčarovaným mužem z celého startovního pole. Pierre Gasly také dal ve včerejší kvalifikaci najevo svoji frustraci sérií výkřiků do rádia, z nichž cenzuře uniklo jen zvolání Ne!

Nečekaný vítěz VC Itálie stejně překvapivě balil už po první části. Navíc jeho kolega z AlphaTauri Daniil Kvjat šel bez problému dále a málem pronikl do finálové desítky. 

Gasly navíc musel vydýchat porážku od týmového kolegy Kvjata. Foto: AlphaTauri

Příčinu vidí Gasly v nepovedené úpravě auta před bojem o pole position, která rozhodila elektrický management vozu a zhoršila jeho jízdní vlastnosti. Faktem je, že ve třetím tréninku byl monopost opravdu rychlejší, ačkoliv vezl na palubě větší množství paliva.

Už tři sta metrů před cílem mého druhého rychlého kola jsem měl baterii kompletně vybitou,“ stěžoval si čtyřiadvacetiletý Francouz. „To mě stálo minimálně desetinu vteřiny. A k postupu mně chybělo jen pět setin. Je to k vzteku, protože jsme si vedli celý víkend moc dobře a pak přijde takováto chyba. Na druhou stranu, po Monze jsme si zase uvědomili, kam patříme. Minulý týden byl opravdu výjimečný. Každý ví, že mezi týmy středu jsou minimální rozdíly a jakékoliv pochybení hraje značnou roli. Tentokrát to postihlo nás.

Zdroj: AlphaTauri, úvodní foto: AlphaTauri

Komentáře ke článku