Novinky

  • 22.01.2021 Neutral První závod seriálu IndyCar v Barber Motorsports Parku byl posunut z 11. na 18. dubna

  • 22.01.2021 Neutral Jenson Button se stal poradcem týmu F1 Williams

  • 21.01.2021 Neutral Ferrari chystá na příští týden soukromý test pro Charlese Leclerka a Carlose Sainze

Facebook Instagram

Leclerka překvapila konkurenceschopnost v chladu

Leclerka překvapila konkurenceschopnost v chladu

Ferrari krok za krokem zlepšuje konkurenceschopnost

Charlese Leclerka překvapila dobrá rychlost vozu Ferrari na Nürburgringu. Ne proto, že by se Scuderia obávala profilu trati, ale vůz letos obyčejně nezvládal management pneumatik v chladných podmínkách, jaké tento víkend panují v kopcovitém regionu Eifel.

"Hodně velké překvapení! Hlavně za takového počasí. Myslel jsem si, že v chladném počasí budeme mít problémy," řekl Monačan v rozhovoru pro Sky. "Dosud vždy, když bylo chladněji, tak jsme měli velký problém zahřát tyto gumy. Dnes však fungovaly. S mým kolem jsem tedy velmi spokojen, dobře jsem ho poskládal a čtvrté místo je skvělé."

Sebastian Vettel před domácími fanoušky vyjel pouze 11. místo, které není skvělé, ale aspoň je takticky výhodné, jelikož si může vybrat nové pneumatiky pro závod, na rozdíl od deseti jezdců před ním.

"Hodně pilotů dopoledne zkoušelo středně tvrdou směs, ale rychle jsme přišli na to, že nebude jednoduché dobře ji zahřát. V kvalifikaci to se středně tvrdými gumami nebylo tak špatné, ale prostě jsou celkově horší než měkké. Ale budeme startovat z jedenáctého místa, takže si můžeme vybírat," řekl Němec.

Na celkem dobrém kvalifikačním výsledku se možná podílely i nové díly. Ferrari svůj vůz zlepšuje podle plánu, krůček za krůčkem, a také v Německu má pár nových dílů.

"Charles odvedl velmi dobrou práci, ale i celkově to byl pro náš tým dobrý den," uvedl sportovní šéf Ferrari Laurent Mekies. "Máme za sebou velmi těžké týdny a měsíce, takže nás o to více těší, že vývoj vozu má správný kurz. Tady a teď se pro nás zas tak moc nezměnilo, ale je to dobrý signál do budoucna, do dalšího roku."

Na závod předpověď počítá s teplotou vzduchu maximálně 8 stupňů. Dokáže Ferrari zahřát i tvrdší gumy? Foto: Ferrari

Zdroj: Motorsport, Sky, úvodní foto: Ferrari

Komentáře ke článku