Novinky

  • 04.12.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC as-Sachíru zvítězil George Russell (Mercedes)

  • 04.12.2020 Neutral Padesátiletý Simone Resta, zodpovědný u Ferrari za vývoj šasi, přestupuje k Haasu

  • 04.12.2020 Good George Russell (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC as-Sachíru

Facebook Instagram

F2 a F3 už nikdy spolu

F2 a F3 už nikdy spolu

Méně podniků, více závodů za víkend

Doprovodný program velkých cen F1 čeká v příštím roce podstatná změna. Z ekonomických důvodů se počet podniků formule 2 a formule 3 sníží a navíc se oba šampionáty nikdy nesetkají během jednoho víkendu.

Konkrétně by seriál F2 měl mít v sezoně 2021 osm pokračování a F3 sedm. To má umožnit týmům, které se (s výjimkou švýcarského Jenzeru) vesměs zúčastňují obou mistrovství, snížit počet lidí, potřebných v místě konání.

Coby jistá forma kompenzace se zvýší množství bodovaných jízd během každé soboty a neděle na tři. F2 jich tak celkem absolvuje 24 a F3 21. Přesná podoba kalendáře dosud nebyla zveřejněna. 

F3 se v rámci velkých cen F1 představí napřesrok jen sedmkrát. Foto: FIA F3

Dalším úsporným opatřením je prodloužení „životnosti“ současných monopostů F2 až do roku 2023. Dolů mají jít rovněž náklady na pronájem motorů, náhradní díly, logistiku a dopravu.

Už od roku 2005, kdy jsme založili GP2, jsme věnovali maximální pozornost finanční otázce. Dnes se stala středobodem naší strategie,“ zdůraznil promotér F2 a F3 Bruno Michel. „Má klíčový význam pro udržení funkčnosti obou sérií.

Zdroj: FIA F2, úvodní foto: FIA F2

Komentáře ke článku