Novinky

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

  • 23.09.2021 Neutral Program VC Monaka 2022 se uskuteční pouze ve třech dnech

Facebook Instagram

Leclerc nemá vysvětlení

Leclerc nemá vysvětlení

Kam se poděly všechny ty sekundy?

Charles Leclerc nemá vysvětlení pro svůj velmi slabý kvalifikační výsledek. Nejenže se nedostal do finálové části kvalifikace, ale ve Q2 obsadil až 14. příčku. Ani to ale ještě nebyla nejhorší zpráva dne. Nejnepříjemnější byla zpráva o jeho časové ztrátě na vítěze Q2.

"Nemám pro to vysvětlení. Absolutně ne," přiznal Monačan po vystoupení z vozu. "Dopoledne ve třetím tréninku hustě pršelo a byli jsme konkurenceschopní. Můžeme říct, že jsme měli jeden z nejrychlejších vozů na trati. A v kvalifikaci jsme ztratili šest sekund. Nemluvíme tady o desetinách sekundy. Byli jsme pomalejší o šest sekund! To je strašně obrovská ztráta. Nedokážu si to vysvětlit.

Musíme pochopit, co na mokru děláme špatně. To není poprvé, už se nám to párkrát v dešti stalo. Když je trať mokrá, ztrácíme více než ostatní, a ne o málo. Netuším, v čem to vězí. Jak jsem řekl, dnes dopoledne pršelo a na přechodných pneumatikách jsme byli poměrně rychlí. Neznám odpověď."

Sebastianu Vettelovi se povedlo porazit týmového kolegu, ale ani on nepostoupil do Q3, takže se také neradoval.

"Bylo to těžké, nedařilo se nám zahřát pneumatiky," řekl Vettel. "Byla to náročná kvalifikace a jsem zklamaný, že jsme nepostoupili do poslední části, protože jsme přes nedostatek přilnavosti byli od začátku víkendu konkurenceschopní."

V pohonné jednotce Ferrari chybu hledat nemůže, Alfa Romeo s ní do Q3 dostala oba své vozy.

Ferrari je na tom špatně od začátku roku, ale šest sekund na Red Bull v jediném kole? Foto: Ferrari

Zdroj: MotorsportWeek, úvodní foto: Ferrari