Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Drsný povrch donutí ke dvěma zastávkám

Drsný povrch donutí ke dvěma zastávkám

Pirelli – strategie pro závod

Lewis Hamilton získal již 98. pole position v F1 a je tedy zcela reálné, že to v této sezoně dotáhne na rovnou stovku. Vzhledem k jeho rychlosti mu těžko někdo bude v závodě konkurovat.

Nominace směsí pneumatik je o stupeň měkčí než loni. Na drsném asfaltovém povrchu se proto zdá být strategie dvou zastávek jednoznačně výhodnější. Nejspíš tedy uvidíme u jezdců ve špičce nejprve zhruba 21 kol na střední směsi a potom dvě pasáže po 18 kolech na měkké. Tak je alespoň odborníky z Pirelli vypočítána ideální taktika.

Druhá nejrychlejší možnost předpokládá dva úseky po 21 kolech na střední směsi a jeden na měkké. Méně pravděpodobné je použití tvrdé směsi pneumatik.

První desítka prošla druhou fází kvalifikace na střední směsi a proto ji použije v úvodu závodu. Jezdci od 11. místa mají jako obvykle volnou volbu. Lewis Hamilton během kvalifikace překonal dosud nejlepší časy na obou směsích – na střední i na měkké.

Na drsném povrchu se budou pneumatiky rychle opotřebovávat, proto je nutné i při dvou zastávkách s nimi dobře zacházet. Zejména zadní měkké dostanou hodně zabrat.

Teplota vzduchu i asfaltu se během kvalifikace pohybovaly kolem 27 °C. Ve srovnání s předchozími roky je to chladnější počasí. To je ovšem dáno posunem termínu z jarního na podzimní.

Následující infografika prozradí, kolik má který z jezdců k dispozici pneumatik.

 

 

Zdroj: Pirelli. Úvodní foto: Pirelli.