Novinky

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

  • 02.08.2022 Good Australan Oscar Piastri bude druhým jezdcem Alpine F1 Teamu pro rok 2023

Facebook Instagram

V asijské F3 nastoupí i Žou

V asijské F3 nastoupí i Žou

Nastoupí za Abu Dhabi Racing by Prema

Loni jsme mohli Guanju Žoua vídat u týmu UNI-Virtuosi ve formuli 2. Očekává se, že v tomto šampionátu bude Číňan pokračovat také letos. Ještě předtím ho ale čeká kompletní sezona asijské F3. Tam pojede za tým Abu Dhabi Racing, který je podporován Premou. Cílem Žouova účinkování v asijském šampionátu formule 3 bude nasbírat další body pro zisk superlicence, která umožňuje jezdcům startovat ve formuli 1.

„Bude to nesmírně zajímavý šampionát. Uvidíme jak zkušené jezdce, tak nováčky. Je skvělé, že můžeme Žoua přivítat zpět u nás. V minulosti (Žou závodil za Premu již v italské a německé F4, evropské F3 a ve Velké ceně Makaa F3 – pozn. red.) se nám s ním dobře spolupracovalo a je mezi námi oboustranný respekt,“ uvedl šéf stáje Abu Dhabi Racing by Prema René Rosin.

Letos to v asijské F3 nebude poprvé, kdy budou Guanju Žou a Prema spolupracovat. Foto: Prema

Žou nebude jediným pilotem formule 2, který se letos v asijské F3 představí. Pojede ji také Jehan Daruvala. Ten nastoupí za stáj Mumbai Falcons, která bude rovněž podporována Premou.

Podle informací serveru Formula Scout by se ale měl v šampionátu objevit i Roy Nissany. Ve formuli 2 by se pak měl Izraelec podle spekulací přesunout z Tridentu do DAMS a tam utvořit sestavu s loňským pilotem ART Grand Prix Marcusem Armstrongem. Současně bude Nissany pokračovat jako testovací pilot Williamsu ve formuli 1, což bylo tento týden oficiálně potvrzeno.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: UNI - Virtuosi