Novinky

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

  • 20.10.2025 Good Austin má kontrakt do roku 2034

Facebook Instagram

Oconovi v Monte Carlu radil mistr světa

Oconovi v Monte Carlu radil mistr světa

Pěkná zábava, ale F1 volá

Esteban Ocon má za sebou dvě rychlostní zkoušky na letošní Rallye Monte Carlo. Exhibičně je absolvoval se sportovním automobilem Alpine A110 S. Jako jeho rádce během premiéry v automobilových soutěžích fungoval Pierre-Louis Loubet, který se v roce 2019 stal se škodovkou mistrem světa v kategorii WRC 2.

Alpine pojala akci jako připomínku půlstoletí od svého prvního triumfu v Monte. Zasloužil se o něj v roce 1971 Ove Andersson, shodou okolností na voze stejného jména. 

O výsledek tentokrát Oconovi nešlo. Foto: Alpine

Byl to úžasný zážitek,“ svěřil se Ocon. „Mým snem vždy bylo vyzkoušet si rallye a teď se to povedlo při tak mimořádné příležitosti. Nešlo o procházku růžovým sadem, ale o to více jsem si to užil. Baví mě přijímat podobné výzvy. Rád bych si to někdy v budoucnosti zopakoval, teď se ale už zcela soustředím na nadcházející sezonu F1.“

Zdroj: Alpine, úvodní foto: Alpine