Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

Ilott si letos přece jen zazávodí

Ilott si letos přece jen zazávodí

S Ferrari nastoupí v GT závodech

Loni se Callum Ilott stal v barvách stáje UNI-Virtuosi vicemistrem formule 2. Na rozdíl od svých soupeřů Micka Schumachera, Nikity Mazepina a Jukiho Cunody ovšem pro letošní sezonu závodní sedačku ve formuli 1 nesehnal a musel se spokojit s pozicí testovacího jezdce Ferrari. Italská stáj, jejímž juniorem je britský pilot od roku 2017, mu umožní mimo jiné i účast v několika volných trénincích. Do nich Ilott nastoupí pravděpodobně v barvách některého za zákaznických týmů Ferrari, tedy Alfy Romeo nebo Haasu.

Původně měl Ilott strávit letošní sezonu zcela bez závodění. Nakonec ho ale čeká i pár soutěžních vystoupení: „Stále si bude moci užívat vzrušení ze závodění. Bude totiž také součástí našeho GT programu a za volantem Ferrari nastoupí v některých z nejslavnějších závodů sportovních vozů na světě,“ uvedlo Ferrari ve své tiskové zprávě.

Callum Ilott si letos zazávodí s gétéčkem. Foto: Ferrari Races

Jak přesně bude Ilottův závodní rozvrh pro letošní rok vypadat, zatím není jasné. Jednou z možností, která se nabízí, jsou starty ve WEC v barvách AF Corse, zákaznického týmu Ferrari. Stále totiž nebylo oznámeno jméno jezdce, který v jedné z posádek stáje doplní stálé piloty Jamese Calada a Alessandra Pier Guidiho při vybraných podnicích včetně 24 hodin Le Mans.

Zdroj: Autosport, úvodní foto: Ferrari