Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Ilott odjede příští sezonu za Juncos Hollinger Racing

Ilott odjede příští sezonu za Juncos Hollinger Racing

Tým by k němu rád navíc nasadil veterána.

Spojení loňského vicemistra F2 a týmu Juncos Hollinger Racing bude příští rok pokračovat. Stáj Ricarda Juncose se po spojení s Bradem Hollingerem rozhodla vrátit do IndyCar a nastoupit do celé příští sezony IndyCar. Tým nastoupil už do závěrečných tří závodů letošního ročníku a vsadil právě na testovacího jezdce Ferrari a náhradního jezdce Alfy Romeo Ilotta.

„Čeká nás poslední víkend tří závodů v řadě na západním pobřeží a je skvělé oznámit, že budu v příští sezoně pokračovat u Juncos Hollinger Racingu. Očividně museli jsme se hodně v posledních závodech učit. Ale vidíme pozitiva a víme, na čem dál pracovat,“ řekl Ilott.

Do IndyCar tak přichází jezdec s velmi dobrými referencemi z juniorských sérií. V roce 2018 byl třetí v GP3, vloni se stal vicemistrem Formule 2. Sezonu zakončil se třemi vítězstvími a ztrátou 14ti bodů na šampiona Micka Schumachera.

 Ricardo Juncos a Callum Ilott. Foto: IndyCar

Ilott je vedle Alexandera Rossiho, který startoval za stáj Igora Salaquardy, také druhým jezdcem v IndyCar, který má zkušenosti i se závoděním za český tým. V roce 2019 závodil ve Formuli 2 a také ve Velké ceně Macaa za tým Antonína Charouze.

„Jsme potěšení, že můžeme oznámit plnohodnotné angažmá Calluma. Jeho vyspělost, rychlost na dráze a zptná vazba byly na to, že mu je teprve 22 let, naprosto úžasné. Byli jsme ohromeni jeho zpětnou vazbou a také fyzickou kondicí v Laguně Sece. Po dlouhém a náročném závodě v Laguně, vystoupil z auta a ani nevypadal unavený,“ řekl Ricardo Juncos.

Podle Raceru by stáj ráda přivedla i zkušeného veterána, který bude Ilottovi mentorem na oválech a na dalších tratích, které pro něj budou nové.

Zdroj: Racer, úvodní foto: IndyCar