Montoya znovu nejrychlejší, ostatní raději nejeli

Grand Prix USA - 3. trénink

Podivnému třetímu tréninku na Velkou cenu USA kraloval jezdec McLarenu Juan-Pablo Montoya. Pouhá čtyři kola mu stačila k tomu, aby o 4 desetiny vylepšil svůj včerejší nejrychlejší čas. Drtivá většina jezdců na pneumatikách Michelin zůstala na doporučení francouzského výrobce v boxech.

S více než sekundovým odstupem následují obě Ferrari Michaela Schumachera a Rubense Barrichella. Oba jezdci z Maranella byli nejpilnějšími z řad top týmů.

Nejvíce však byly na trati vidět vozy, které se běžně objevují na konci startovního roštu a které obouvají pneumatiky Bridgestone. Jezdci Jordanu a Minardi byli jedinými, kteří během daných 45 minut opravdu testovali. Nejvíce kol (16) stihl absolvovat Rakušan Patrick Friesacher.

Michelin nezná příčinu problémů, se kterými se potýkal během pátečních tréninků, z bezpečnostních důvodů se ve třetím tréninku jezdilo minimálně.