Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Mercedes se obává Imoly i Algarve

Mercedes se obává Imoly i Algarve

Russell to vidí opačně.

Hlavní závodní inženýr Mercedesu se obává, že v příštích dvou velkých cenách nebude jeho tým rychlostně Red Bullu blíže, než byl v Bahrajnu.

"Myslím, že nejsme silní ve vysokých rychlostech a Imola i Portimão mají mnoho takových míst," nechal se slyšet Andrew Shovlin.

"Bahrajnský okruh je dost specifický. Dává zabrat především zadním pneumatikám a foukal hodně silný vítr. Vítr o rychlosti 30 až 40 km/h je tak na hranici toho, co ještě můžeme považovat za normální závod. Doufáme, že přijdou i lepší tratě, jelikož minulý víkend byl opravdu těžký. V neděli jsme už byli s vozem poměrně spokojeni, ale dalo nám to zabrat. Vůz Red Bullu byl dobrý od prvního dne testů. Ale věřím, že některé jiné okruhy nám sednou podstatně lépe."

Loni získal Mercedes v Imole double. Foto: Mercedes

Člen programu Mercedesu pro mladé jezdce a jeho příležitostný testovací jezdec naopak očekává zlepšení konkurenceschopnosti.

"Red Bullu trať sedla lépe než komukoliv jinému. Bylo tam větrno, jako vždycky. Vítr foukal až rychlostí 50 km/h, trať je otevřená a má mnoho pomalých zatáček. Imola je úplně jiný typ okruhu. Má rychlé zatáčky a v okolí je spousta stromů a domů, takže je trať lépe chráněna před větrem," míní Russell.

Zdroj: Motorsport, Motorsport-total, úvodní foto: Mercedes