Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Russell se nakonec omluvil Bottasovi

Russell se nakonec omluvil Bottasovi

Odteď bude lepším závodníkem i člověkem.

Spor mezi Valtterim Bottasem a Georgem Russellem se posunul očekávaným směrem. Dva kohouti se po vypadnutí z VC Emilie-Romagni neshodli v názoru, který z nich zavinil velkou havárii, ačkoli stevardi ji označili za běžný závodní incident. Avšak Russell už v neděli večer připustil, že Bottas v podstatě neudělal nic špatného, ale ozval se i Toto Wolff, který mladého Angličana upozornil, že junior Mercedesu by neměl bourat do vozu Mercedesu. Russell se tedy, nyní již s chladnou hlavou, Bottasovi veřejně omlouvá.

"Nejsem hrdý na to, co jsem udělal," píše jezdec Williamsu. "Věděl jsem, že je to asi jedna z našich nejlepších příležitostí získat letos body. V takové situaci musíte i riskovat. Nevyšlo to a musím za to převzít odpovědnost. Měl jsem čas nad tím uvažovat a podívat se na to z nadhledu. V takových chvílích je vždy moc emocí a ty moje mě přemohli.

Omlouvám se Valtterimu, mému týmu a všem ostatním, kteří mnou byli zklamáni. Nechci být takový, já sám od sebe očekávám mnohem vyšší úroveň a jistě i všichni kolem mě. Dostal jsem tvrdou lekci a díky tomu ze mě bude lepší jezdec a lepší člověk. Teď se už soustředím na Portugalsko."

Samozřejmě musel odpovědět i na otázku, zda incident pošramotil jeho vztahy s týmem Mercedes.

"Můj vztah s Mercedesem to nijak neovlivnilo. Už jsem s nimi mluvil a dokázali to pochopit. Je normální, že v takové situaci závodník nemyslí na to, koho vůz má zrovna před sebou."

Horká hlava vychladla a ruka podepsala hezkou omluvu. Foto: Williams

 

Bottas mezitím popřel, že porušil gentlemanskou dohodu, kterou jezdci uzavřeli po řádění Maxe Verstappena po vstupu do F1 a pak do týmu Red Bull.

"Ne, neudělal jsem žádný náhlý pohyb. Je to vidět i na kameře z paluby. A vždycky nechávám místo. Takže z mé strany to bylo čisté závodění. Samozřejmě jsem se bránil, jako vždy, ale nechal jsem tam místo," řekl finský závodník.

Zdroj: Motorsport, MotorsportWeek, úvodní foto: Williams

Komentáře ke článku