Novinky

  • 16.09.2021 Neutral Aston Martin pro příští sezonu F1 potvrdil Lance Strolla a Sebastiana Vettela

  • 08.09.2021 Neutral Robert Kubica zastoupí Kimiho Räikkönena v Alfě Romeo i ve VC Itálie

  • 08.09.2021 Good Alexander Albon bude od příští sezóny jezdit za tým Williams.

Facebook Instagram

Leclerc má monopost a dostane tribunu

Leclerc má monopost a dostane tribunu

Ferrari a Monako na dárcích nešetří.

Charles Leclerc dostal jeden velmi pěkný dárek od Ferrari a na další se může těšit v květnu. Dárkem od Ferrari je monopost SF90. A ne ledajaký. Dostal vůz, ve kterém dosáhl svých prvních dvou vítězství ve F1, které jsou dosud i jeho posledními.

Velkou cenu Belgie i Velkou cenu Itálie 2019 vyhrál z pole position. První vítězství bylo zastíněno tragickou nehodou Anthoina Huberta v závodě F2, ale druhé bylo o to radostnější. Ferrari tehdy doma zvítězilo poprvé po devíti letech a o tři měsíce později Leclerkovi prodloužilo smlouvu až do konce roku 2024. Ve voze je i motor Ferrari 064, ačkoli k jeho nastartování by Monačan potřeboval celý tým motorových inženýrů.

V květnu ho dalším dárkem potěší jeho rodné Monako. Leclerc dostane vlastní tribunu. Samozřejmě, nebude to tribuna pro něj, on bude sedět za volantem, ale jeho fanoušci dostanou možnost koupit si (o něco dražší) vstupenky na tribunu vyhrazenou právě pro ně. Dostanou několik dárků od Ferrari podepsaných jejich oblíbeným jezdcem, který k nim údajně i promluví přes aplikaci Zoom. Volba padla na tribunu K umístěnou u bazénu.

Monako tím zároveň potvrdilo, že nadále počítá s přítomností fanoušků na tribunách, ačkoli obsazená bude moci být maximálně polovina sedadel.

Leclerc je v Monaku doma. Foto: Ferrari

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: planetf1