Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Norrisovo sebevědomí dosáhlo nového levelu

Norrisovo sebevědomí dosáhlo nového levelu

Suverénně vyhrává druhou ligu.

Lando Norris obsadil v Portugalsku páté místo. Až páté, dalo by se říct, jelikož v prvních dvou závodech obsadil čtvrté a třetí místo. Jenže to by bylo hodně nepatřičné, Norris byl ve třetím z dosavadních tří závodů nejlepším z druhé ligy, tedy ze všech kromě jezdců ve vozech Mercedes a Red Bull. V šampionátu jezdců zůstal nejen před Charlesem Leclerkem, ale i Sergiem Pérezem a Valtterim Bottasem. A hlavně díky němu je McLaren na třetím místě Poháru konstruktérů, před svým odvěkým rivalem z Maranella. Kdo by se divil, že mu roste sebevědomí?

"Nechci, aby to vyznělo tak, že jsem příliš sebejistý, ale pravdou je, že mám teď sebevědomí, jaké jsem ještě nikdy neměl," přiznává 21letý závodník. "Je důležité mít sebevědomí nejen v den závodu, ale i v kvalifikaci, celý víkend a celý rok. Jsem v pohodě, daří se nám. Komunikace, příprava... všechno běží, jak má.

Byly to pouze první tři závody, ale já i celý tým můžeme říct, že jsme odvedli velmi dobrou práci. Zastávky v boxech, vlastně všechno jsme udělali správně. Vozy před námi byly daleko před námi. Přesto jsme to zkoušeli. Chvíli jsem i byl před Pérezem a bylo by ideální, kdybych byl tak rychlý, abych ho udržel za sebou, ale nedalo se. Musel jsem si hlídat vlastní tempo, jít za reálným cílem a soustředit se na naše skutečné soupeře."

Norris opět bravurně, Ricciardo si zvyká pomalu. Foto: McLaren

Dobrou neděli McLarenu završil Daniel Ricciardo, který se po zpackané kvalifikaci prokousal polem pomalejších soupeřů na bodované deváté místo.

"Měl jsem dobré první kolo, využil pár příležitostí, začalo mě to bavit," řekl Australan, který přiznal, že kvůli kvalifikačnímu zklamání se na závod ani moc netěšil. "Na středně tvrdých pneumatikách jsem měl i pár hodně dobrých momentů, začalo to vypadat dobře. S tvrdými pneumatikami to bylo horší, ale udržel jsem se na bodech. S Alonsem jsem soupeřit nemohl. Jeho rychlost na tvrdých byla někde úplně jinde než moje."

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: McLaren