Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Sainze přibrzdily pneumatiky

Sainze přibrzdily pneumatiky

Leclerc nemůže být spokojen se šestým místem.

V sobotu si Carlos Sainz zasloužil spoustu chvály, poprvé byl na jedno kolo rychlejší než týmový kolega a obsadil pátou startovní pozici. V neděli však jako by o všechnu rychlost přišel a jedenácté místo v cíli bylo trpkým zklamáním. Na vině je prý nešťastný výběr pneumatik. Na rozdíl od většiny soupeřů dostal od svého týmu na druhý stint středně tvrdé pneumatiky.

"Při zpětném pohledu je jasné, že tvrdé pneumatiky byly mnohem lepší, hlavně pro náš vůz. Na středních jsme se dost trápili a teprve zjistíme, proč se nám na nich tak snadno dělaly puchýře. Při zpětném pohledu je opravdu jasné, že jsme měli postupovat jinak, ale na základě dat, které jsme měli k dispozici, jsme si mysleli, že přezout z měkkých na střední bude dobrá strategie."

Charles Leclerc na pneumatikách ze středně tvrdé směsi startoval a přezul na tvrdé. Také to vidí tak, že doplatil na pomalé tempo na prostředních pneumatikách a kvůli tomu nemohl Landu Norrisovi vzít jeho páté místo.

"Oba vozy měly problém se středními gumami, musíme se na to detailně podívat. Zahnalo nás to do rohu," řekl Monačan. "Na tvrdých jsme byli konkurenceschopní. Já osobně jsem těžko hledal rychlost v trénincích i v kvalifikaci a až v závodu jsem chytil rytmus. Dalo by se to nazvat pozitivním koncem víkendu, jenže se šestým místem nemohu být spokojen."

Zdá se, že McLaren bude letos pro Ferrari hlavní překážkou na cestě za třetím místem Poháru konstruktérů.

"Aktuálně jsou před námi a je na nás, abychom vymazali ztrátu. Lando je ve skvělé formě. Nedělá chyby, to je důležité."

Se Sainzem to šlo v závodu z kopce. Foto: Ferrari

Zdroj: formula1, Motorsport, úvodní foto: Ferrari