Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Mercedes si s FIA nehrál na schovávanou

Mercedes si s FIA nehrál na schovávanou

Toto Wolff všechno popírá.

Paddy Lowe překvapil svět F1 přiznáním, že jako technický ředitel Mercedesu se v roce 2014 podílel na omezováním koňských sil tak, aby FIA a soupeři týmu nerozeznali kolosální míru dominance jeho pohonné jednotky. Tehdejší i současný šéf týmu, Toto Wolff, vše popírá a tvrdí, že jsou to nesmysly.

"Tak se mi vidí, že Paddy byl v nějakém jiném týmu jako já," řekl Rakušan. "Nedokážu si ani představit situaci, že bychom omezili výkon motoru, abychom dosáhli změnu pravidel v náš prospěch. V roce 2014 jsme byli velmi silní, to všichni věděli a viděli. Ale byl to začátek nové éry, nových motorů, zelenější F1, takže beztak vůbec nehrozilo, že bychom je hned zahodili a začali používat jiné."

Pravda může být i někde uprostřed. Mercedes samozřejmě nepotřeboval změnit pravidla ve svůj prospěch, ale určitě nechtěl ztrapněním soupeřů vyvolat reakci FIA. Motory nemuseli být vyměněny za jiné, ale mohla být přijata opatření "pro zlepšení konkurenceschopnosti pole a lepší zážitek fanoušků", jak se ve F1 říká, když je třeba zpomalit někoho, kdo až příliš vyčnívá nad ostatní. Na druhé straně, Lowe možná svůj příběh trochu okořenil. Kupříkladu, nevyužívání plného výkonu motoru není dobré pouze k oklamání radaru FIA, ale prospívá i délce životnosti a spolehlivosti motoru.

Celou pravdu se asi nikdy nedozvíme. Foto: Mercedes

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku