Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Ouředníček tentokrát v roli mentora

Ouředníček tentokrát v roli mentora

Tým závodil se dvěma toyotami v Maďarsku

Tým Ultimate Dakar Racing se zúčastnil podniku středoevropské zóny FIA RiverSide Baja v Maďarsku. Do závodu vyslal dvě posádky.

Dvojice Igor Furugláš - Petr Hauptman ve voze Toyota Land Cruiser 120 obsadila druhé místo v kategorii T2. „Soutěž jsem si opravdu užil! Trénoval jsem před ní s Petrem na okruhu, v terénu pak pod dohledem Tomáše (Ouředníčka). Dalo mi to opravdu hodně a na Riverside jsem nastoupil mnohem sebejistější,“ konstatoval slovenský pilot. 

Český tým se vrací z Maďarska s prvním a druhým místem. Foto: Ultimate Dakar Team

Rumuni Mihai Ban a Ion Catalin se starším automobilem H3 EVO – Toyota zvítězili v kategorii TH. Zatímco Ban je již zkušeným závodníkem, jeho navigátor ve své vlasti proslul spíše jako umělec. Spolu jeli vůbec poprvé. Přesto se zdarem zvládli všechny nástrahy trati i neplánovanou výměnu zadního diferenciálu.

Byl to opět skvělý víkend. Bohužel náš Hilux ještě stále prochází velkou řadou úprav po Dakaru, proto jsem si užil naplno svou roli mentora. Byla to pro mne i cenná zkušenost se servisováním dvou aut najednou. Pomůže nám to do budoucna aplikovat různá logistická zlepšení,“ konstatoval majitel stáje Tomáš Ouředníček.

Zdroj: Ultimate Dakar Team, úvodní foto: Ultimate Dakar Team