Novinky

  • 18.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Francie

  • 18.06.2021 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Francie F1

  • 17.06.2021 Bad Grosjeanův rozlučkový test byl odložen z důvodu omezení cestování z USA do Francie.

Facebook Instagram

Pérez si konečně porozuměl s RB16B

Pérez si konečně porozuměl s RB16B

Teď ukáže svou skutečnou rychlost.

Sergio Pérez byl nejrychlejší ve včerejším druhém měřeném tréninku, přičemž zajel i nejrychlejší kolo dne. Jistě, byl to pouze trénink, tak se to po pátku vždycky říká, jenže Mexičan si právě takové tréninkové "vítězství" už delší dobu přál. O první místo v tabulce přitom až tak nejde, za to žádné body nebudou, ale konečně si vůz dobře nastavil a byl s ním spokojen již v pátek, což mu dává naději na dobrý kvalifikační výsledek.

"Musím říct, že po Monaku jsme odvedli kus velmi dobré práce," řekl Pérez. "Provedli jsme hloubkovou analýzu a dnes jsem si v mysli řekl: "Konečně tomuto vozu trochu rozumím!" Myslím, že už opravdu vím, jak s ním mám jezdit. Byl to můj prozatím nejlepší pátek v tomto roce z pohledu kompletnosti nasbíraných dat i z pohledu mého pocitu z jízdy. Vypadá to, že budeme konkurenceschopní. Doufám, že se mi povede dobré kvalifikační kolo."

Pérez si po pátku hodně věří. Foto: Red Bull

Red Bull vypadá být v Ázerbájdžánu opravdu silný, přičemž tomu hodně pomáhá fakt, že Mercedes se ztratil někde v hloubce pole. Druhý nejrychlejší čas pátku tak zajel Max Verstappen i přesto, že se svým vozem nebyl spokojen.

"Zatím se zdá, že jsme hodně silní," připustil Nizozemec. "Z pohledu rychlosti jsme v pátek vykročili správnou nohou. V prvním tréninku jsem byl s vozem poměrně spokojen, vše vypadalo dobře. Přesto jsme před druhým tréninkem udělali pár změn a zdá se, že to byl krok zpět. Avšak pro tým to beztak byl moc dobrý den."

Zdroj: Motorsport, RaceFans, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku