Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Nannini pojede i v Silverstone

Nannini pojede i v Silverstone

Opět bude hájit barvy Camposu

Před třetím podnikem letošní sezony formule 2 v Baku se u týmu Campos změnila jezdecká sestava. Gianlucovi Petecofovi totiž došly finance a jako týmový kolega Ralpha Boschunga tak v Ázerbájdžánu nastoupil Matteo Nannini. Ital byl sice potvrzen pouze pro Baku, předpokládalo se však, že u španělské ekipy dokončí celou sezonu. A nyní je jasné, že u jenom jednoho startu opravdu nezůstane. Nannini totiž pojede za Campos i během nadcházejícího víkendu v Silverstone.

„Všechny vás zdravím. Jsem s týmem Campos v Silverstone a pojedu zde formuli 2. Pro tým je tento víkend velmi důležitý. Výsledky, kterých zde dosáhneme, budou klíčové. Loni se zde Camposu vedlo skvěle (tehdejší jezdec týmu Jack Aitken dojel v obou závodech víkendu třetí - pozn. red.), takže se nemůžu dočkat, až víkend začne," prozradil osmnáctiletý rodák z Faenzy ve videu, které zveřejnil na Twitteru argentinský novinář Walter Marzano.

Matteo Nannini se znovu objeví v barvách stáje Campos. Foto: Campos

 

Nannini měl letos původně závodit za stáj HWA Racelab ve formuli 2 i ve FIA F3. Jeho účinkování u německé stáje v rámci F2 ale skončilo již po prvním podniku v Bahrajnu. Nakonec ale vynechal pouze Monte Carlo a v Baku se do startovního pole opět vrátil. Před závody v Silverstone se nachází na celkové 19. příčce s jedním bodem, který si připsal za 10. místo z hlavního závodu v Bahrajnu.

Nanniniho účinkování u HWA ve formuli 2 sice skončilo, ve FIA F3 ale za tento tým i nadále závodí. Zde je po úvodních třech podnicích celkově devátý. Na kontě má mimo jiné i jedno umístění na stupních vítězů. Při třetím víkendovém závodě v Barceloně dojel třetí.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: Campos