Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Wolff a Horner nesmějí chodit za komisaři

Wolff a Horner nesmějí chodit za komisaři

Masi jim dal zákaz.

Ukázalo se, že po kolizi Maxe Verstappena s Lewisem Hamiltonem za ně jejich šéfové u vedení závodu orodovali podstatně více, než jsme měli možnost slyšet v televizním přenosu. Tota Wolffa za nimi prý poslal Michael Masi, poté co s ním předtím mluvil Christian Horner.

"Bylo mi řečeno, že Christian měl po incidentu velmi emocionální diskusi s ředitelem závodu," obhajoval se šéf Mercedesu. "Proto jsem ředitele závodu kontaktoval a on mi poradil jít raději za komisaři. "Jdi rovnou za komisaři!" A to jsem udělal."

Christian Horner byl zděšen, že jeho konkurent byl během závodu (ačkoli přerušeného červenou vlajkou) v místnosti komisařů a také za nimi zašel. Bez ohlášení.

"Já jsem toho názoru, že komisaři by neměly být nikým ovlivňováni. Měly by mít čistou hlavu a dělat vlastní rozhodnutí. Zašel jsem za nimi, protože jsem se doslechl, že tam byl Toto a obhajoval svůj pohled na věc. Aby to bylo férové ​​a vyrovnané, skutečně by nikomu nemělo být dovoleno chodit za nimi."

Masi v tom krátce po závodu neviděl problém.

"Po incidentech zvykneme ke komisařům zvát zástupce týmů a jezdce. Loni v Monze šel za nimi také Lewis, aby se věci vyjasnily. Přerušení závodu dává takovou možnost a není důvod ji nevyužít."

Avšak později si to Masi rozmyslel a šéfům týmů poslal varování. Nezvané návštěvy v místnosti komisařů už nebudou tolerovány.

Horner šel na návštěvu bez pozvání. V budoucnu by se to neobešlo bez trestu. Foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes