Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Mazepin je jistý, na Schumacherovi se pracuje

Mazepin je jistý, na Schumacherovi se pracuje

Haas si plánuje ponechat současnou dvojici.

Šéf týmu Haas prozradil, že Nikita Mazepin má závodní kokpit rezervovaný na příští sezonu.

"Všechno je již podepsané," tvrdí Günter Steiner.

Není tajemstvím, že setrvání ruského závodníka je navázáno na setrvání ruského gigantu Uralkali v pozici titulárního sponzora. Všichni předem věděli, že letošní sezona bude plná kompromisů a nejspíš nepříliš úspěšná, jelikož do letošního vozu šlo minimum zdrojů. Haas místo toho nasměroval finanční i lidské zdroje do vozu pro příští sezonu, takže dává smysl, že Mazepin a Uralkali chtějí příští rok být při sběru úrody.

Zůstat by měl také Mick Schumacher, přestože jednání s ním se vleče. Také jde o třístrannou dohodu a není jasné, která strana ještě není ochotna podepsat připravené prodloužení spolupráce.

"Jedná se o smlouvu se třemi stranami, jelikož je zapojeno i Ferrari. Pár věcí je ještě třeba dořešit, takže nemůžeme říct, že Mick je také stoprocentně jistý. Ale dohoda existuje. Prostě je to celé komplikovanější. Kdyby to byla pouze smlouva mezi jezdcem a týmem, tak by to šlo rychleji."

K prodloužení spolupráce se Schumacher musí dohodnout s Haasem i s Ferrari. Foto: Haas

Hodně se mluví o možném Schumacherově přesunu do týmu Alfa Romeo, které má také dohodu s Ferrari a ve kterém by se prý německý závodník mohl příští rok potkat se zkušeným Valtterim Bottasem. Tým Haas má však s Ferrari užší spolupráci, na jeho voze se z velké části pracuje přímo v Maranellu, proto není vůbec jisté, že přestup do Alfa Romeo by byl přestupem do týmu s rychlejším vozem. Kromě toho, Ferrari si nemusí přát spojení jména Schumacher s dalším výrobcem sportovních automobilů, byť z jiné cenové kategorie.

Zdroj: Motorsport, Motorsport-total, úvodní foto: Haas