Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Williams oznámil sestavu pro příští rok

Williams oznámil sestavu pro příští rok

Latifi zůstává, Albon přichází.

Williams zaplnil dvě z pár posledních prázdných políček letošní přestupové tajenky. V týmu zůstává Nicholas Latifi a prázdné místo po Georgi Russellovi zaplní Alexander Albon. Thajcovo málo úspěšné, pouze rok a půl dlouhé působení v týmu Red Bull ho tedy posadilo na lavičku náhradníků jen na 12 měsíců a dostane další šanci dokázat své jezdecké kvality.

"Když jednou přijdete o své místo ve F1, nikdo vám nedokáže garantovat návrat. Proto nedokážu ani říct, jaký jsem vděčný Red Bullu a Williamsu, že ve mne věří a že mi pomohou s návratem na starty velkých cen," řekl 25letý závodník.

Šéf Williamsu, Jost Capito, je prý velmi rád, že místo Russella bude za tento tým závodit jiný mladý a talentovaný, ale už ne nezkušený jezdec. Zajímavostí je, že Albon a Latifi již byli týmovými kolegy v roce 2018 v týmu DAMS ve F2.

Vůči zaměstnání chráněnce Red Bullu měl námitky konkurenční Mercedes, který Williamsu dodává své pohonné jednotky. I proto Red Bull s Albonem dočasně přerušuje spojení.

"Alexa jsme uvolnili, aby mohl v roce 2022 závodit za Williams, ale ponechali jsme si opci na jeho služby v budoucnosti," píše Red Bull ve své tiskové zprávě.

Albon má však na fotografiích oznamujících jeho příchod do Williamsu tričko módní značky AlphaTauri. I touto formou může Red Bull jezdce nadále podporovat a Capito ani nevyloučil možnost, že se příští rok na voze z Grove objeví logo výrobce energetických nápojů. Šéf Mercedesu chtěl do Williamsu dostat Nycka de Vriese, v jeho neprospěch ale promluvily nulové zkušenosti se závoděním ve F1.

"Myslím, že Toto (Wolff) si je vědom toho, že my nejsme B-tým, nejsme satelitní tým a děláme rozhodnutí nejlepší pro nás," vysvětluje Capito.

Příští rok dostane Albon šanci na reparát. Foto: Williams

Nadšený oznámením je samozřejmě také Latifi.

"Jsem nadšený, že budu i příští rok závodit za Williams. Nová technická pravidla nám dávají skvělou šanci a tým se průběžně zlepšuje a je konkurenceschopnější díky novým majitelům, managementu i lidem v továrně," míní 26letý závodník.

"Nicholas nás již třetí rok v řadě očaruje svou pracovitostí, odhodláním a pozitivním přístupem. Ve Williamsu rozvinul svůj talent a vyrostl v impresivního závodníka F1, což ukazují i ​​jeho letošní bodovaná umístění," řekl šéf Williamsu o Kanaďanovi.

Zdroj: Motorsport, MotorsportWeek, úvodní foto: Williams