Palou i přes výlet mimo trať první

Grand Prix of Portland – 1. trénink

Álex Palou sice minulý závod přišel o vedení v šampionátu, v Portlandu ale dělá všechno proto, aby si jej zase vzal zpátky. A to i přes velmi nepříznivé okolnosti – na trati ležící na místě bývalého města Vanport totiž nikdy nezávodil. V IndyCar je druhou sezonu a vloni byl závod zrušený kvůli covidu. Navíc se během úvodního tréninku dostal mimo dráhu a lehce se i otřel o bariéru.

Přesto mu s časem 0:58,7824 patří první místo. Ve velmi dobrém světle se v úvodním tréninku ukázal také tým Meyer Shank Racing. Vítěz Indy500 Castroneves byl druhý nejrychlejší. A hned za ním skončil Harvey ve druhém voze týmu. V první pětce najdeme také dva Palouovi největší rivaly v boji o titul – lídr šampionátu O´Ward zajel čtvrtý čas, Newgarden by pátý.

Hned třikrát musel být trénink přerušen. První vyvěšení červených vlajek způsobil Chilton, který dostal v první zatáčce hodiny. Druhé způsobil ve 12. zatáčce již zmíněný Palou. Třetí pak McLaughlin, který zapíchl vůz do ochranné bariéry.

Největší problémy ale měli piloti, které postihly potíže technického rázu. Sató stihl odjet sotva tři kola a už skončil v boxech s potížemi s motorem. Tým musel vůz odtlačit zpět do padoku a pohonnou jednotku vyměnit, nicméně Japonec se už na trať nevrátil. Alespoň několik kol odjel v závěru Hunter-Reay, kterého na dlouhou dobu vyřadila závada na elektronice.

Debutant Ilott se uvedl 24. časem z celkových 27. Už před závodním víkendem se ale ukázalo, že bude mít více času na sžití s vozem IndyCar, než se původně očekávalo. Tým Juncos Hollinger Racing jej totiž nasadí do všech tří zbývajících závodů. To samé udělal Rahal u Olivera Askeway, tomu na úvod v Portlandu patřil 16. čas.