Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

F1 koupila ve Vegas pozemek za 240 milionů dolarů.

F1 koupila ve Vegas pozemek za 240 milionů dolarů.

Velkou cenu Las Vegas bude spolufinancovat.

Formule 1 sáhla hluboko do vlastní kapsy a v centru města Las Vegas koupila pozemek za 240 milionů amerických dolarů, kde během víkendu připravované velké ceny budou stát budova boxů a padok. Sama tak vytrhla trn z paty pořadateli Velké ceny Las Vegas, které město poskytne ulice, ale pozemky vedle nich jsou zpravidla v soukromém vlastnictví kasin a jiných soukromých společností.

Dosud panovaly obavy, že padok bude od boxové uličky a improvizované budovy boxů vzdálený možná i celý kilometr, což by členům týmů značně zkomplikovalo jejich práci. Odkoupení lukrativního pozemku nejen řeší tento problém, ale umožní také výstavbu permanentní boxové budovy. A nemají to být poslední miliony, které Formule 1 do VC Las Vegas investovala.

Po úspěchu VC Miami jsme dobře rozjetí a chceme toho využít. Určitě všichni víte, že už byla oznámena VC Las Vegas, pojede se v listopadu příštího roku,“ řekl Greg Maffei, generální ředitel Liberty Media. „Také bylo oznámeno, že to bude noční závod. A na rozdíl od jiných podniků, tento budou F1 a Liberty Media spolupropagovat s lokálními partnery a s Live Nation.

Vybudování trati bude něco stát a Liberty Media už dohodla odkoupení 39akrového pozemku, aby vytvořila prostor pro boxy, padok a další. Transakce by měla proběhnout ve druhém čtvrtletí při ceně 240 milionů dolarů, které přímo vyplatí Formula One Group.

F1 tedy sama investuje do toho, aby se závodem v atraktivním a světoznámém prostředí zpropagovala v USA i ve zbytku světa. Alternativní název k Velké ceně Las Vegas by tedy mohl být i Velká cena Formule 1.

F1 si koupila své místo ve Vegas. Foto: Formula One

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Formula One