Dennis: Týmy by mohly být žalovány i bez nehody F1
Tomáš Richtr
02.07. 2005
Tomáš Richtr
02.07. 2005
Protože by si vědomě počínaly nebezpečně.
Sedm týmů na michelinkách by mohly být v USA obžalovány, i kdyby se během závodu nic nestalo, prozradil šéf jednoho z nich Ron Dennis.
"Právní situace v Americe je jasná," řekl šéf McLarenu. "Ve státě Indiana je zákon, který říká, že pokud si počínáte riskantně s vědomím toho, že tak činíte, pak to stačí pro obvinění."
Ron Dennis tím opět naráží na skutečnost, že bez šikany nešlo v USA závodit, na straně druhé závod samotný je nebezpečným aktem, o kterém všichni ví, že jej podstupují, a tak zůstává s podivem, že se nějaké závody v USA vůbec jezdí.
Související články
-
Michelin už zná příčinu Wurzovy havárie
16.05. 2005 -
Za Wurzovu havárii mohou nejspíš zadní pneumatiky
14.05. 2005 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Pozice zákazníka McLaren brzdí
20.06. 2026 -
Všimli jste si velkých rozdílů v převodovkách?
16.06. 2026 -
McLaren zvažuje vývoj vlastního motoru
16.06. 2026 -
Norris o 9 tisícin před Russellem
12.06. 2026 -
Russell podle očekávání nejrychlejší, Fornaroli nejlepší z nováčků
12.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
