Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Ještě jeden rok pro Fittipaldiho

Ještě jeden rok pro Fittipaldiho

Vnuk legendy oblékne nizozemské barvy

Na Enza Fittipaldiho čeká čtvrtá sezona ve formuli 2, z toho třetí kompletní. Brazilský pilot se po působeních u stájí Charouz Racing System (2021-2022) a Rodin Carlin (2023) přesune příští rok k nizozemské stáji Van Amersfoort. Současně zůstává juniorem Red Bullu.

„Z toho, že se stanu součástí stáje Van Amersfoort Racing, jsem opravdu nadšený. Minulý týden jsme naší spolupráci zahájili při posezonních testech F2 v Abú Zabí a byl to pozitivní začátek. Momentálně se těším na další sezonu, která bude výzvou pro všechny. Závodění s novými vozy bude vzrušující. Jsem si jistý, že pro mě i pro tým to bude skvělý rok,“ říká 22letý vnuk legendárního Emersona Fittipaldiho.

Působení brazilského jezdce ve F2 začalo v roce 2021. Tehdy ho uprostřed sezony povolala do kokpitu stáj Charouz Racing System, za kterou tou dobou závodil ve FIA F3. Již ve svých prvních třech podnicích dokázal získat body. Při druhém sprintu v saúdskoarabské Džiddě totiž skončil sedmý. Sezona pro něj ale přesto skončila předčasně. Po startu hlavního závodu v Saúdské Arábii totiž narazil do stojícího vozu Théa Pourchaireho a zlomil si patu, kvůli čemuž musel vynechat závěrečný podnik v Abú Zabí.

Další rok byl pro Fittipaldiho o poznání lepší. I v sezoně 2022 pokračoval u Charouze. Tentokrát si na konto připsal šest pódiových umístění a celkově skončil osmý. Od letošního roku se stal juniorem Red Bullu, což vedlo k přesunu do britské stáje Rodin Carlin. Po slibném ročníku 2022 se sice zdálo, že by mohl patřit mezi aspiranty na titul, nakonec ale skončil až sedmý. Při sprintu na okruhu Spa-Francorchamps ovšem vybojoval první vítězství.

S týmem Van Amersfoort už Fittipaldi nastoupil do posezonních testů v Abú Zabí. Na šéfa stáje Fritse van Amersfoorta svým výkonem zapůsobil.

Enzo Fittipaldi bude ve F2 závodit za třetí různý tým. Foto: Van Amersfoort„Zjistili jsme, že se s ním skvěle spolupracuje. Do našeho týmu skvěle zapadne a jeho zkušenosti ve F2 pro nás budou užitečné, protože šampionát vstupuje do nové éry. Jsme nadšení, že ho máme na palubě a těšíme se na naši společnou nadcházející sezonu,“ říká Nizozemec.

 

Druhá sedačka stále volnáZatímco Enzo Fittipaldi už má u Van Amersfoortu sedačku jistou, nad jménem jeho týmového kolegy zatím visí otazník. Při posezonních testech se v monopostu nizozemského týmu představil kromě Fittipaldiho také Rafael Villagómez. Mexičan závodil s týmem v uplynulých dvou letech ve FIA F3. Příliš úspěšný zde ale nebyl. V obou z posledních sezon totiž obsadil až 25. místo s pouhými dvěma body. V roce 2021 s týmem HWA Racelab dokonce nebodoval vůbec.

Je velmi nepravděpodobné, že by se týmovým kolegou Fittipaldiho stal jeden z letošních jezdců stáje Richard Verschoor nebo Juan Manuel Correa. Oba už totiž na svých sociálních sítích naznačili, že s týmem pokračovat nebudou. Nedá se ale úplně vyloučit, že budou pokračovat ve F2. Zatímco Verschoor při posezonních testech v Abú Zabí nastoupil za Trident, Correa jel za DAMS. Američan se v posledních letech nevěnuje pouze formulovým závodům, ale také těm vytrvalostním. Letos jel za Premu mistrovství světa ve třídě LMP2.

Ve startovní listině pro příští sezonu se momentálně nachází sedm volných míst. Ani jedna ze sedaček zatím nemá svého majitele u Tridentu. Po jednom místě pak zbývá zaplnit u ART Grand Prix, Premy, DAMS, PHM Racingu a právě Van Amersfoortu.

Tým Jezdci
ART Grand Prix Zak O´Sullivan, ???
Prema Andrea Kimi Antonelli, ???
Rodin Carlin Zane Maloney, Ritomo Mijata
DAMS Jak Crawford, ???
Virtuosi Gabriel Bortoleto, Kush Maini
MP Motorsport Dennis Hauger, Franco Colapinto
Van Amersfoort Enzo Fittipaldi, ???
Hitech Paul Aron, Amaury Cordeel
Campos Isack Hadjar, Pepe Martí
Trident ???, ???
PHM Racing Joshua Dürksen, ???

Zdroj: Formula Scout, F2, FORMULE.cz, úvodní foto: Van Amersfoort