Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Charouz Racing System zaplnil volná místa v sestavě

Charouz Racing System zaplnil volná místa v sestavě

De Geruse doplní Sargeant s Fittipaldim

Už konečně víme, jak bude vypadat kompletní startovní listina pro letošní sezonu FIA F3. Stáj Charouz Racing System totiž krátce před úvodním podnikem v Barceloně oznámila jména týmových kolegů Reshada de Geruse, jehož angažmá bylo potvrzeno už v březnu. Francouzského nováčka, který přichází z Eurocupu formule Renault, doplní Logan Sargeant a Enzo Fittipaldi. Jak u Sargeanta, tak u Fittipaldiho se přitom původně předpokládalo, že už je letos v šampionátu neuvidíme.

Sargeant loni ve FIA F3 závodil za Premu a v šampionátu obsadil celkové třetí místo.  Na konto si připsal mimo jiné i dvě vítězství a na šampiona Oscara Piastriho ztratil čtyři body. Poté ale ztroskotaly jeho snahy o přestup do formule 2 a vypadalo to, že se přesune na scénu sportovních vozů. Nakonec se však objevil v barvách Charouz Racing Systemu při předsezonních testech formule 3 na Red Bull Ringu a v Barceloně a za stáj si i zazávodí.

Logan Sargeant loni patřil ve FIA F3 ke špičce. Foto: Prema

 

Fittipaldi, který v roce 2020 závodil ve FIA F3 za HWA Racelab, zase v zimě oznámil přestup do americké juniorské série Indy Pro 2000 a odchod z Juniorské akademie Ferrari. Nakonec ho ale znovu uvidíme i ve formuli 3. Nebude to poprvé, co Brazilec za Charouz Racing System pojede. V jeho barvách se představil už při Velké ceně Makaa 2019.

Fittipaldiho příchod znamená smůlu pro Michaila Bělova. Ruský pilot absolvoval s týmem závěrečné tři podniky loňského ročníku a nastoupil za něj i v obou letošních předsezonních testech po boku De Geruse a Sargeanta. Závodní sedačku ale nakonec nezískal.

Nedá se však s jistotou říci, že Fittipaldi letos ve FIA F3 odjede všechny podniky. V kalendářích FIA F3 a Indy Pro 2000 totiž najdeme dvě termínové kolize. K první dojde během prvního červencového víkendu, kdy se formule 3 představí na rakouském Red Bull Ringu a Indy Pro 2000 v Ohiu. Obě série se termínově střetnou i při posledním víkendu v srpnu. Během něj jede FIA F3 v belgickém Spa-Francorchampsu a sezona Indy Pro 2000 vrcholí v New Jersey.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Charouz Racing System