Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Enzo Fittipaldi odchází do Ameriky

Enzo Fittipaldi odchází do Ameriky

Už nebude juniorem Ferrari

Po pěti sezonách v Evropě uvidíme letos Enza Fittipaldiho závodit za oceánem. Vnuk dvojnásobného mistra světa formule 1 a vítěze závodu 500 mil Indianapolisu Emersona Fittipaldiho se přesouvá do amerického juniorského šampionátu Indy Pro 2000. Tam bude jezdit pro alianci stájí RP Motorsport a Andretti Autosport. Pro sezonu 2022 smlouva Brazilcovi zaručuje místo u stáje Andretti Autosport v Indy Lights (vyšší americká juniorská série).

„Chci Michaelu Andrettimu (majitel stáje Andretti Autosport – pozn. red.) a Fabiu Pampadovi (šéf RP Motorsportu – pozn. red.) za tuto úžasnou příležitost poděkovat. Budu každý den tvrdě pracovat na tom, abych ji využil a stal se jedním z nejlepších pilotů této série. Jsem si jistý, že zkušenosti, které jsem v posledních letech nasbíral v Evropě, mi pomohou k dobrým výsledkům. Je to další krok k tomu, abych dosáhl svého snu, kterým je závodit ve formuli 1 a v IndyCar,“ uvedl Fittipaldi.

Enza Fittipaldiho už letos ve FIA F3 neuvidíme. Foto: HWA Racelab

Z Fittipaldiho účinkování v Evropě stojí za zmínku prvenství v italském šampionátu formule 4 z roku 2018, třetí příčka v německé ADAC F4 ze stejného roku nebo titul vicemistra Formula Regional European Championship ze sezony 2019. Loňský rok strávil ve FIA F3 se stájí HWA Racelab a celkově obsadil 15. místo. Od roku 2017 byl členem Jezdecké akademie Ferrari, kterou ale nyní po svém přestupu do Indy Pro 2000 opouští.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: HWA Racelab

Komentáře ke článku