Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Red Bull si udržel náskok, míní Leclerc

Red Bull si udržel náskok, míní Leclerc

Alespoň má Ferrari letos lepší základ.

Charles Leclerc se obává, že Ferrari se v zimě nepodařilo viditelně zmenšit rychlostní výhodu Red Bullu. Nový červený vůz je lepší než loňský, jenže i na voze s červeným býkem je vidět spousta vylepšení a další zajisté zůstávají skryty pod karoserií nebo na spodní straně podlahy.

Pokud se mě ptáte na můj první dojem, tak Red Bull bohužel zůstal daleko vpředu,“ řekl Monačan v rozhovoru pro F1 channel po skončení jeho dopoledních jízd. Odpoledne zajel jeho týmový kolega, Carlos Sainz, nejrychlejší kolo dne, co tifosi zvedlo náladu. Jenže při tom použil pneumatiky ze směsi C4, zatímco Sergio Pérez na Red Bullu zajel svůj nejlepší čas na tvrdší směsi C3.

Ve středu sázeli jedno obdivuhodné kolo za druhým. Ale je to jen můj dojem, ne názor vycházející z čísel, protože ty teď moc neznamenají. Jednak je ještě příliš brzy, jednak nevíme, kolik paliva vezou ostatní.

Nový vůz se řídí podstatně lépe než loňský. Loni jsme po skončení testu ani nevěděli, kam dál směřovat vývoj, jelikož jsme nechápali, co se s vozem na trati skutečně děje. Museli jsme do zatáček najíždět s tím, že nevíme, jestli bude extrémně přetáčivý nebo extrémně nedotáčivý. To byl velký problém. Letošní vůz nemá takový problém, takže máme lepší základ. Lepší jízdní vlastnosti se podle mě určitě odrazí na životnosti pneumatik a celkově na závodním tempu, proto si myslím, že jsme v lepší pozici, než jsme byli před rokem.

Ferrari udělalo krok vpřed, jenže Red Bull také nespal. Foto: Red Bull

Vůz Ferrari byl poškozen uvolněným krytem odvodňovacího kanálu, ale tým měl čas vyměnit děravou podlahu během předčasné přestávky, takže ve srovnání s konkurencí žádný čas neztratil.

Zdroj: F1 channel, úvodní foto: Ferrari