Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Cunoda zůstává v RB

Cunoda zůstává v RB

Ricciardova budoucnost zůstává nejistá.

Další díl skládačky zapadl na své místo. Krátce po prodloužení kontraktu Sergia Péreze s Red Bullem bylo oficiálně oznámeno, že Júki Cunoda zůstane v týmu RB. Tím končí spekulace, že když Cunodu Red Bull nechce vedle Verstappena, raději odejde do kteréhokoli jiného týmu, než by měl zůstat v menším z týmů patřících Red Bullu. Japonec byl spojován hlavně s týmem Aston Martin, ke ktrému se od roku 2026 přesune podpora Hondy, jenže v Silverstonu zůstal Fernando Alonso a dokud tým patří Lawrenci Strollovi, místo má jisté i Lance Stroll. Zajímavostí však je, že Cunoda je prvním jezdcem, který letos podepsal smlouvu pouze pro rok 2025.

Júkiho progres jako jezdce F1 jsem s velkým zájmem sledoval i před mým návratem do Faenzy,“ řekl šéf RB, Laurent Mekies. „Je prostě fenomenální, jak moc se letos zlepšil. Ke své přirozené rychlosti, o které nikdo nepochyboval, přidal podstatně vyspělejší přístup. Tato kombinace jej činí velmi rychlým a konzistentním. A je to skvělý týmový hráč.

RB neprodloužilo najednou smlouvy oběma svým jezdcům. To je signálem, že Ricciardo ztrácí důvěru. Tým z Faenzy je na šestém místě Poháru konstruktérů hlavně díky Cunodovým 19 bodům. Australan nezískal body ani v jedné z osmi velkých cen, má pět bodů získaných ve sprintu v Miami. Pokud se nezlepší, jeho místo může zaujmout mladý Novozélanďan Liam Lawson, jenž za něj už loni zaskakoval, když měl zraněnou ruku.

Cunodův čtvrtý rok ve F1 vypadá být přelomový. Foto: RB

Zdroj: RB, úvodní foto: RB