Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Cunoda závodí srdcem, jezdí hlavou

Cunoda závodí srdcem, jezdí hlavou

Marko do něj vkládá velké naděje

Helmut Marko vysvětlil, proč tým AlphaTauri vzal nováčka Jukiho Cunodu z F2,který je chráněncem Hondy, ačkoli automobilka  oznámila ukončení spolupráce s Red Bullem a odchod z F1.

"Cunoda byl ve F2 jediným závodníkem s konstantně dobrými výsledky. V každém závodě jezdil do pátého místa," řekl šéf motorsportu Red Bullu o 20letém Japonci v rozhovoru pro Motorsport-Total. "Pouze kvůli poruchám techniky a pár nehodám nevyhrál šampionát. A přitom to byl jeho nováčkovský rok!

Má až neuvěřitelnou základní rychlost, je vnímavý a rychle se učí. Kdo sledoval poslední závody, mohl si všimnout, jak se dokázal na začátku ovládat, držet se zpátky, šetřit pneumatiky a později zaútočit. Tam je vidět, že dokáže závodit agresivně i jezdit hlavou."

Cunoda je nízkého vzrůstu, což je pro závodníka v monopostech vždy výhodou. Znemožnilo mu to však účast ve volných trénincích v Bahrajnu a Abú Zabí, i když Marko mu chtěl dát možnost přivyknout si na rychlost vozu F1.

"Je vysoký 161 centimetrů a váží 58 kilo. Důvodem, proč jsme ho nikdy nenasadili do prvního pátečního tréninku, je fakt, že opětovné přizpůsobení vozu (pro jiného jezdce) by trvalo příliš dlouho a nedalo se to stihnout," vysvětlil Marko.

Cunoda, jenž loni ve F2 vyhrál dva dlouhé závody a jeden sprint, bude prvním Japoncem ve F1 od chvíle, kdy se s ní v roce 2014 rozloučil Kamuj Kobajaši.

Žádný Japonec ještě nevyhrál velkou cenu. Bude Cunoda prvním? Foto: AlphaTauri

Zdroj: Motorsport-Total, úvodní foto: AlphaTauri